• "iki açık denizi birbirine bağlamak istedim ben bundan bin yıl kadar önce, yok yok 1500 yıl önce, bana deli dediler, yok dedim ben peygamberim, 1500 yıl sonra ben ikinci milenyumu göreceğim ve şimdi birleştiremediğim süveyşi, o zaman birleşmiş ve koskoca , delikanlı bir kanal olarak göreceğim, uluslararası su kanalı, konuşurken noktalar koymayacağım, zira deliler ve mesihler virgüllerle konuşurlar, su kanalları açılır, sular dışarı fışkırır, gözler nemlenir , açılıp kapanan bir makine gibi gözlerimiz üzerinden akıp giden yaşların ardından baka kalır, zaten yalnızca gözler baka kalır, birşeylerin ardından.. dünya batacakmış gibi olur, yaşamak için başkalarının ıstırabı gereklidir, başka gözlerin su kanalları ve bu açık denizleri, gözler gibi, birleştirmek isteyecek bir deli yoktur ki, ogözlerin ıstırabını engellesin, delilere iyi gözle bakmayınız, zira onlar size iyi gözle bakmıyorlar, sizin ıstırabınız onların mutluluğudur, karşıtların birliği teranesi yine,kalbinizde alevler ve gözlerinizde yaşlar yoktur sizin, siz normallerin, biraz olsun üzülünüz lütfen bir deli görünce, bu onu bir an olsun mutlu edecektir, inanacaktır belki, bir gün bir zaman, iki açık uçlu deryaları birleştirdiğine, günün kalbine inmiş ilahi bir kurtarıcı olduğuna"
  • "yahu bu saat sıkmaya başladı... götüme taksam ne olur acaba?" şeklinde olması da muhtemeldir.
    (bu noktada dikkat çekilmesi gereken bir konu da var tabi. içinizden geçenleri aktarabileceğiniz bir başlık açarsınız ve insanlar piç ederler)
  • - deli: şippiluilamayım ben.
    - akıllı: eyvallah...
    sayıklamak, deli değil akıllı işidir.
  • bak final haftası başladı moralim gayet iyi.süper geçecek finaller.ne??anneannem mide kanaması mı geçirmiş?hastanede mi ?ulan bugün yaşgünü ama onun...
    hay ben bu fundamentalismin de new right ında ulan bir de feminism var bir de environmentalism var....
    neydi bu environmentalismin türkçesi?
    zaten bir ay geçti new right ın yeni sağ olduğunu öğrenmem için.hep ingilizce düşünebilmek kötü mü oluyor bazen ki??
    çalışamıyorum off konuşmayın odada diyorum sessiz olun beee!!
    ulan ne güzel basmıştım aa yı midtermde bb ye mahkum olucaz bu kadar kötü bir çalışmayla...
    neyse yatayım bari sabah kalkar çalışırım biraz daha...hadi be ordan salak şey kimi kandırıyorsun sen sabah saatinde kalk da çalışacakmış bir de...pehh...
    finaller....aklım anneannemde...daha çamaşır yıkayacağım....uyumam lazım.sigara içmedim adam gibi....
    bu arada acaba finalim iyi geçti mi....yazdık altı sayfa ama.... wallerstein bana minnettar kalırdı herhalde nasıl açıkladığımı görseydi küreselleşme fikirlerini....
    ben harbi sıyırdım galiba
    uyumalıyım
    uyku kardeşim ver elini...ne güzel şarkıdır di mi
    uyumalıyım
    uyumalıyım
    uyumalı.....bsısytbusbbı syurksermdqwpşojırpu
  • daha ne kadar ve nereye kadar kaçabileceksin ki kendinden?ölümüne bıktığın ailenin bitmez tükenmez dertlerinden ne zaman sıyrılıp huzura kavuşacaksın ki sen?ve belki de ailenden de önemli bu:ne zaman adam gibi seven biri olacak seni ve sen körkütük ve gerçekten aşık olabileceksin?belki de geriye dönüp baktığında "keşke"demek istemediğin adamlar için kendinden harcıyorsun...bugün hatunun dediği gibi resti çekmek ne kadar mantıklı?sıfır mantık!görür mü senin restini?tabi ki hayır...sen ne zaman "aşık oldum sana" dediğinde "hayır sen aslında aşık değilsin,bak durum bu aslında" gibi yorumlara maruz kalmadan "evet hatun kişi ben de sana aşığım"gibi mutluluk kaynağı bir cevap alıcaksın?gerçi derdin böyle bir cevap değil galiba ama sadece sen görüp duymadan ve böylece gülümseyişlerin bir yerlerde sıkışıp kalmadan yaşama derdindesin(değil mi?)
  • aslında hiçbir şeyi takmayan "nerde akşam orda sabah"bir kadın mısın sen?hayır...bunu başkaları(hayatına bir şekilde giren adamlar)senden daha iyi biliyorlar....kendine kal biraz...mutsuzsun....kendi kendine mutlu olabilen,gözlerinin içi gülen o ruhunu yitiriyorsun günden güne....sadece etrafındakiler "iyi","mutlu" falan olduğunu düşünüyor,mutlu değilsin....yaptığın seçimlerin(anlık mutluluklar yaşatsalar da)sağlamasını yapınca eksiye düşüyorsun ruh sağlığın konusunda....neler oluyor sana?neden eski mutlu keyifli ve etrafındaki insanları bir şekilde gülümsetebilen melixir kendi kendine kaldığında içine kan damlıyor?neden bu depresif haller?neden elin devamlı yemek yemeye gidiyor?neden mutsuz kadını oynuyorsun son günlerde?yoksa öyleydin de her işarette kaçtın mı kendinden,başkalarına mı psikolog oldun yardıma ihtiyacın varken?
    kırılan yerlerini nasıl onaracaksın?herkese çekinmeden açtığın ve kimsenin de çekinmeyip .................. beynini ve yüreğini nasıl tamir edeceksin?
    -iyi misin?
    -hayır.
    -deli misin?
    -hayır...
    (deliler deli olduklarını kabul etmezler).............
  • ölsem ya da kendimi öldürsem kaçınızın umurunda olur bu?ve kim acaba bizim de bir payımız oldu mu der ki?ben söyliim bari hayatımda herhangi bir şekilde saniyelerle de olsa görev almış ya da hayatımın içinde minik bir sevgi kırıntısına layık olmuş herkes beni öldürüyorsunuz.ben artık ölmeyi yaşamaktan daha çok seviyorum.ne ilginç değil mi?cehennem ateş zebani falan....ölelim hadi hepimiz ölelim ya da siz kalın ben öleyim kafamı dinlerim....
  • (bkz: delilige ovgu)
    (bkz: erasmus)
  • beyim, bahçede gulyabani var
    evet gördüm, gulyabani var
    gulyabani
    geliyo
    oy oy
    tıbbi flaster
    boğazıma sarılcakmış, öldürcekmiş beni
    gazlı bez git
    bisikletimin pedalında kedi kuyruğu
    gidonunda zeytin dalı