şükela:  tümü | bugün soru sor
712 entry daha
  • yapabilir misin ? dedim. yılgın bakışları herhangi bir reaksiyon göstermeksizin, “denerim” dedi. “gerçeği yenmek zorundasın, yapabilirsin. kapat gözlerini, çevir zihnini bu karanlıktan dışarıya. zihnindeki her anın detaylarıyla birlikte düşünebilecek olmanın derinliğini ve ne kadar uzun süreceğini anla. hayatın sürdürülebilirliğinin içinde detaylarıyla analiz edemediğin karmaşık düşüncelerin çözümlenmesi için doğru yer ve zamandasın. bu karmaşıklık zihninde olabildiğince yer kaplarken, kendini dünyada en olmak istediğin topraklarda ve aradığın insanla birlikte huzur içinde yaşarken hayal et. fakat hayat bu ya, binbir türlü kaza, hata ve sıkıntının üst üste geleceği zamanlar geldi. omuzlarında taşımaya mecalinin kalmadığı yüklerle, ayaklarında ve ellerinde prangalarla aşmak zorunda olduğun dağlar var.

şimdi aç gözlerini. işte o sıkıntılı anlardan birindesin. artık sana öğüt verecek yetkinlikte değilim zira sen son bir ayda o açığı fazlasıyla kapattın.” dedim.

sustu bir süre, sonra açtı gözlerini. gözlerinin ardında neler döndüğünü anlamak mümkün değildi. bakışları dibi görünmeyen ıssız ve yosunlu bir göl yüzeyine eşdeğerdi. bu derinlik ve bilinmezlikten korkmamak akıl karı değildi.

sustum.
    sustuklarını yazan şairin, yazdıklarını susmakla meşgulüm.

267
  • mutluluk pınarı diye kana kana içiyorsun sonra bir bakıyorsun ki mutsuzlukla zehirlenmişsin. mutluluk mutsuzluğun habercisi midir yani? bu mudur? mutsuzluğun amplifikatörü müdür mutluluk?
6 entry daha