şükela:  tümü | bugün
925 entry daha
  • koca bir hayatı ve karmaşık düşüncelerimi yalnız kendime anlatıyorum. birgün birinin dinlemek hevesi duyacağı ihtimali de her gün zayıflıyor.
    geriye sadece hiç bilmediğiniz bir ritmle dans etmek kalıyor bana.

oysa başka bir hayat yaşamak ihtimali vardı.
    çok yaklaşmıştım.
    yıllar önce karşıya atladığım uçuruma tutunabilseydim, bambaşka bir yoldan geçecektim.
    ama olmadı.
    hem yolumu hem cesaretimi kaybettim ben orada.

benim için doldurulmuş bir kadehi reddettiğim gibi, reddediyorum sahteliği.
    hale hale büyüyen dualarla ayakta kalmaya çalışıyorum bu kirlilik deryasında.
    allah’ ın yardımının canlı deliliyim artık kendime.
  • gerçeklerle gerçeklerin arasında bambaşka bir gerçeğin olduğu gerçeğini gözardı ediyor olabilir miyiz? insanın kendi gerçeğiyle, gerçekte olan gerçeklik tam tersi olabilir mi?

gördüğünle görünen yani esas görüntü birbirinin zıttı hatta iddia ettiğinin tam aksi?

hay aksi!

hayat işte.

saçma.
    her insan kadar
    herkes kadar.

hepimizin gerçeği kendine.
    gerçek bildiğimiz gerçeklerle devam bilmeye.

hiç kimse üzülmez bilmediğinize.
    gülümser, susar tüm bildiklerinize.
    kısacık zamanda ulaştığınız bilgeliğinize.
    alınmayın üzerinize.
  • vefat ilanı!!
    nice zamandır can çekişmekte olan sevgi ve umut dolu,vicdan sahibi manevi yanımız bugün ikindi vakti civarı yaşamakta olduğu ızdıraplara daha fazla dayanamayarak ebediyet yolunda ilk adım girizgahına nail olmuş bulunmaktadır.sevenleri ve yakınları;son altı yılın takvim yaprakları,ziyaret edilen mekanlardan alınan şekerlikler,servis altlıkları,ödeme fişleri,mektuplar,hatırat defterleri,kalemler,sigaralar,rakı kadehleri,taşlar,küçük kağıtlara yazılan notlar,okunmak için değiştirilen kitaplar,dergiler,hasretle beklenen sirkeci banliyösü,bakırköy ve küçükçekmece ve beyoğlu ve kadıköy merkez olmak üzere istanbul'un bir çok semti,kırmızı doğum günü süprizi kartonları,karşılıklı verilen sözler,tüm ayrılık ve barışmalar,şahit olunan her türlü hava durumları,aşk dolu bakışlar,silinen ve omuzlara dökülen gözyaşları,kar ve yağmur,tüm papatyalar,çam ağaçları,hediyeler,kız ve galata kuleleri,boğaz turları,resimler,videolar,ses kayıtları,aylar,yıllar ve yollar ve daha sayamadığım niceleri bu acı habere önce inanmak istememişlerse de durumun ciddiyetini kısa zamanda kavramak durumunda kalmış ve büyük yas ve gözyaşına boğulmuşlardır.yarın merhumum gündoğumuna müteakiben kalkacak cenazesinin akciğerin sol lobunun yakınına bir yere gömüleceği ve bu esnada sükut ortamının bozulmaması,çığlıkların her zaman olduğu gibi sessiz atılması ve mümkünse gözyaşların küçük harflerle dökülmesi merhumun son vasiyetidir.
    2011 yılı 9 şubat'ı itibariyle kalbinin magmasında başlayan bu kaynamanın bugüne kadar sebep olduğu bir çok acı-tatlı hatıra ve güzel duyguların takvimyılının belli özel günlerinde tekrardan yad edilmesi kalpmeclisince yeni bir tüzükle yasanmış ve durumun yarın yerel gazetelerle halka duyurulacagı son alınan haberler arasındadır.
    merhum güzel duygularımıza rahmet;seven,şahit ve yakınlarına baş sağlığı dileriz.
    not:ancak cenazenin defninden sonra cümleler,noktadan sonra büyük harfle başlayacaktır.acı kaybın sembolik bir yas tutumu örneği olarak bu durumda kayıtlarda yerini almıştır.başımız sağolsun.
7 entry daha