şükela:  tümü | bugün
  • aşağıya bırakıyorum.
    renault kadjar. yapılan bu km nin 340 km si şehir içi ve ışık yanınca 70 km daha gittiği belirtiliyor kadranda. sürekli çalışan klima ile ortalama hızım maalesef 70 veya 65. 110 u pek göremedim heryerde bulunan hız sınırları ve salakça kazanma hırsı nedeniyle kurulan çakal radar sistemleri nedeniyle . böyleyken böyle.

1163.2 km

https://eksiup.com/p/6k79512whfz8
  • 2016 audi a3 sportback 1.6tdi 110 hp dsg
    bir depoyla ve normal kullanım ile %90 şehirlerarası %10 şehir içi yolda 1070 km yaptım.
    bu sene temmuz ayında (ankara istanbul eskişehir kocaeli) ve klima açık.

bir depo sanırım 40 ya da 45 litre alıyor. ben hep fullediğim için beni ilgilendirmeyen durum. *

yalnız araçlardaki kullanım şekli yakıtta çok büyük fark göstermektedir. agresif kullanmaktan kaçının sakin olun ve hız limitlerine uyun. kırmızı ışık görünce de gaza basmaya devam etmeyin yumuşak firenlemeler yakıtta tasarrufa gider. kışlık lastiklerle de bahar sezonunda uzun yol yapmayın. lastikleriniz de kabak olmasın. araç bakımlarını da ihmal etmeyin.
  • vakti zamanında 2010 model fiat bravo 1.6 multijet dualogic aracımla ığdır-ankara arası 1205 km yolu tek depo ile girmişliğim vardır hatta ankarada tekrar fulledğimde 56 lt mazot almıştı depo. deponun 60 lt olduğu göz önünde bulundurursak 1300 km rahatlıkla yapılırdı aynı araçla.