şükela:  tümü | bugün
  • brüt değil net belirti. en belirgini belkide. temel şeyleri bile yapmakta gösteriyorsa kendini, durup düşünmeyi gerektirir.
  • (bkz: ne diyosun oglum) durumu bir entry
  • depresyon belirtisi olarak üşenmeyi de eklediğimize göre modern psikolojinin salt uydurma olduğunu kabul etmemizi gerektirecek başlık. başlığın saçmalığına rağmen doğruluk payını bi kenara bırakıyorum.

yapmak istediğin şeyi yapacak gücü bulamayıp, tüm olan bitenin altında ezilip acı çekmek sanırım bi belirti. geri kalan üşengeç arkadaşlara hayatlarında başarılar diliyor ve nilgün marmara'nın gözlerinden öpüyorum.
  • üşenmiyorum ama bu aralar aşırı mutsuz ve depresifim.
    yıldım yeminederim yıldım ya.
    kimsenin olmadığı, kimsenin beni tanımadığı yerlere gidesim var.
  • üşenilen şeyin yapılmaması gerektiği yönünde mantıklı bir karar verilmişse ortada bir sorun yok demekdir. üşenilen faaliyet sosyal bir etkinlik içermiyorsa yani kişinin sadece kendini ilgilendiriyorsa bu karar verilirken başkalarının olası tepkileri sadece minimum düzeyde dikkate alınmalıdır.

yani her üşenme depresyon belirtisi değildir, öyle olsa hala ağaçlarda yaşıyor olurduk.
  • her sabah 7de uyanıp işe gitmeye üşenmeyecek biri varsa zaten o seviyordur bu hayatı ben değil.