şükela:  tümü | bugün
 • muzikleri ayrica edinilip dinlenesi olan, ozellikle evde karartma uygulayip dinlenmesi daha bile guzel olabilecek kaset
 • sevgili gunluk,
  neden sevgili diyorum ki sana? bütün sorunlarimi dinliyor ama bir çözüm getirmiyorsun. sevgili olabilecek kadar yakınsın bana, ama istediklerimi vermeyen bir bencilsin sadece. duygularımı sömürüyorsun. sen de onlar gibisin...ayrılmalıyız. bir devrimciye yakişmayan birşeysin sen. elveda...
 • fikret kızılok'un mustafa kemal'in ağzından konuştuğu, herkesin dinlemesi gereken kitaplı albümü.
  "...aydınlattık. korku, korkudan kaçıp doğudan doğdu güneş. ilk defa karanlık korktu. ihaneti ateşle yakıp aydınlattık. insanlar bilinçlendikçe, kişiliklerini ister. milletler de öyledir. kabiliyetlerini keşfetmek, zengin olmak isterler. bu zenginlik, başkalarının açlığı pahasına olursa; işte o zaman iş değişir. eninde sonunda hesabı sorulur. din adına, ideoloji adına başka milletleri boyunduruk altına almak; işte biz buna emperyalizm deriz.

  "gerçek bir devrimcinin amacı, egemenliğin kayıtsız ve şartsız ulusta olmasını sağlamaktır. tam bağımsızlık, dünya milletleriyle kardeş olmak demektir. irk esasına dayanan düşünce unsurları, insanlık ailesine üvey evlat yetiştirmek demektir. bilinçlenen bir toplum demokrasiden korkmaz. halkını cahil bırakan insanlar eninde sonunda kahrolurlar. fakirliği paylaşmakla zenginliği paylaşmak ayrı ayrı şeylerdir.
  sosyal devlet, emeğin ve geniş halk kitlelerinin refahı demektir. bunun kaideleri bellidir. ne üç-beş kişi, parasıyla dünyayı değiştirebilmelidir ne de devlet zalim olmalıdır.
  "insan zekası ve kültürü soyut ve somut kavramlarıyla bir bütündür. sanata, bilime ve söylediğin türküye ekmek kadar acıkıyorsan ne mutlu sana. barış, zeka ürünüdür. savaş, aklı olmayanlara aittir. eğer uğruna savaşacak bir şeyin varsa; o, olsa olsa özgürlüğündür; bağımsızlığındır. zaman akacak ve gidecektir. hiçbir şeyi tabulaştırma. dogmalara karşı koy. büyük devrimlere gereğin kalmayacak kadar devrimci kal yeter. eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa; artık millet olmuştur. sakın kurtarıcı bekleme; yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım."
  "

  şeklinde biter. mutlaka kızılok'un sesinden duymak lazım bunları.
 • "yoldaş,
  bu gün yine bir yoldaş daha davayı sattı, yoldaş değil galaksi gezgini bunlar, bir de her kafadan ses çıkıyor biraz daha ben bilirimcilik yaparlarsa tepem atacak dibine kadar faşist olacam ondan korkuyorum.bazı arkadaşlarım meğer ne dallama adamlarmış, el birliğiyle büyük bir meseleye derman olalım demeseydik anlayamıyacaktık.hatta bu gün kamil bana anti-emperyalizmi özümseyememiş, fırsatçı güdülerine hakim olamayan tavırlarımdan dolayı beni kınadı.neymiş efendim elvis presley dinlerken yakalanmışım.manyak bunlar ya.ben artık anarşist olmaya karar verdim sonra da azmedersem nihilist olabilirim gibi geliyor bu arada you are always on my mind mehlika ama sen de bırak şu uluyup duran takımından kabadayıyı be gülüm."
 • dost günlük,

  kime karşı mücadele edecğimi kestiremiyorum
 • son parçası olan (parça mı denir ne denirse işte) hesap vaktini alıp gençliğe hitabenin yanına koymak gerekir bence. öyle önemli şeyler söylemektedir ki bir istiklal marşı yanında gençliğe hitabe biraz altlarında tam ortada da bu olabilir.

  "sanata, bilime ve söylediğin türküye ekmek kadar acıkıyorsan ne mutlu sana."
 • yoldaşım günlük,

  düşmanın eline geçtiğini düşünmek bile istemiyorum.
 • lan günlük,

  geçen gün oknuşuyoruz arkadaşlarla, bir anda gaza geldi herkes, ben de sıkılmıştım zaten.
  bakalım neler olacak.