şükela:  tümü | bugün
 • dogum gunu pastasi mumuna uflerken, yildiz kayarken, ilk dusen süt disini dama atarken (kimi yörelerde vardir - herkes bilmeyebilir) ve vesaire zamanalarda hatirlatilan eylem. o ani önemli kilmasindan acisindan guzel bir uygulama olmakla beraber tutulan dileklerin gerceklestigi tarafımca hic bir zaman gozlenmemistir.
 • ayrica (bkz: uc dilek hakki)
 • dilek tutmak için bahane arayanlara söylenmemesi gereken şey zira onlar herşeyden kendilerine bi dilek tutma payı çıkarabilirler. aynı isinmdeki insanların arasında dilek tutmaktan tutun* da her sigara paketinde kendilerine bir dilek sigarası ayıranlara kadar çok geniş varyasyonlara sahiptirler. bu tip alışılmış şeyler artık kesmemektedir ve cep telefonunun saatine bakarak dilek tutmak, kirpiği düşünce dilek tutmak gibi örneklerde de görüleceği üzere olayı abartmışlardır.**
 • esprituel arkadaslarımız bu cumleden sonra "şimdi de bırak hehehe" diyerek kendilerinin olume ne kadar yakın olduklarını* biliyolar mıdır acep? (bkz: kötü espriler)
 • 2 ile 18 yas arasindaki amansiz hastaliklarla mücadele eden çocuklarin bir dilegini yerine getirerek tedavi süreçlerinde onlara moral vermeyi ve hayata baglanmalarina yardimci olmayi hedef edinmis dernek. daha fazla bilgi için; www.birdilektut.org.
 • (bkz: make a wish)
 • fox tv'nin yeni yarisma programi. digiturk info'nun dedigine gore "pinar altuğ ve cenk eren'in eglenceli sunumuyla kazananin hayallerine foxlanacagi muhtesem bir yarisma programi" imis.

  sahsi notum: daha cok pinar altug ve deniz seki'nin goguslerine foxlanacagi mohtesem bi yarisma programi.
 • tv'nin dejenereleşmesi için bambaşka bir araç daha.. can tanrıyar'ın televizyonu kocakoca bir çöplüğe dönüştürme furyasının çıkışından aşağı yukarı 10 yıl sonra, yine çarpık, yine abuk bir yarışma.. her yarışmada bir rezillik var, konseptin laçkalığı artık sınırları zorluyor, bu yarışma da şu tarihe kadar gördüğüm en iğrenç konsepte sahip.. insanların şarkı söyleme yeteneğiyle beraber, "hayat hikayeleri" de değerlendiriliyor.. hem şarkı söyleyip hem kendini acndırıyor insanlar, milyonların önünde.. rezillerin de rezili bir format (bu lafın kullanılmasına ayrı ayar oluyorum), bir kere gördüm pişman oldum, allah prodüktörüne değil izleyenine akıl fikir versin, prodüktörü format falan ayağına cocuğu koydu, yatta iki fıstıkla tkaılıyodur şimdi..

  (acaba aslında bütün suç türk televizyonunu ekranda uçuşan koca koca batone fontlu yazılarla, gerizekalı dış seslerle, ve ekrandaki olaya uygun pop şarkılarıyla çöpe dönüştüren can tanrıyar'da mı?)
 • senay dudek'in yakinda cenk eren'e "dahi de'yi ayirmadin! ne yapiyosun sen hepimize haksizlik ediyosun" diyerek cikismasini bekledigim yarisma.