şükela:  tümü | bugün
  • mars’ta aşure yeme olasılığınız daha yüksektir.
  • bruce willis ile birlikte fatihte şırdan yeme ihtimalinizden daha düşük ihtimale sahip eylemdir.
  • (bkz: o zaman nasılsın?)
    (bkz: açılın ben doktorum)*

(şaka bir yana ben devlette de çalıştım yıllarca özelde de. hastalara karşı yaklaşımımda ikisi arasında zerre fark yoktu. hala yok. hasta odama girerken hoşgeldiniz derim, sedyeye uzanırken geçmiş olsun der şikayetini sorarım, muayene bittikten sonra da yeniden geçmiş olsun diyerek muayenenin bittiğini haber veririm. devlette olsun özelde olsun öyle kaba öyle nezaketten yoksun öyle yontulmamışlarla karşılaşıyorsunuz ki şaşarsınız görseniz. benim bu "hoşgeldiniz", "geçmiş olsun -1" ve "geçmiş olsun-2" seslenişlerimin hiçbirine cevap vermeyen insanlar var. adama hoşgeldin diyorum ses yok. geçmiş olsun diyorum ses yok. şikayetiniz nedir diyorum "sen bul" modunda. bir kez daha geçmiş olsun diyorum gene ses yok. sonuçta yıllarca aynı yerde çalışabiliyorsunuz ve hastaların çoğunu tanıyor oluyorsunuz bir süre sonra. şimdi bu aynı insan kişisi bana tekrar muayeneye geldiğinde eski tavırlarını da hatırlıyorsam benim bu vatandaşa nasıl davranmam ve nasıl hitap etmem gerekiyor? )
  • şu ahir ömrümde bir kez başıma geldi.

hemen hepsi “ne geldin lan yarram” der gibi baktıkları için insanın suratına bünye alışık değil tabii, “bana mı diyor lan acaba” diye bi afalladım önce. baktım gülümsüyor bir de. hem halimi hatrımı sordu hem gülümsüyor, olacak iş değil lan. anlık şoku atlatıp derdimi söyledim, derman oldu sağolsun. mesai bitimindeki son hastasıydım, saat 5e geliyordu sanırım tam hatırlamıyorum. teşekkür ettim tam kapıdan çıkacam, dayanamadım döndüm sordum; ya hocam biz alışık değiliz bu muameleye, sen nasıl çözdün bu işi?

önce tecrübelerinden bahsetti, sonra egosu tavan yeni yetme meslektaşlarına giydirdi, en son siyasilere bağladı meseleyi. vay dedim senin daşşaklarına heykel diksek beton yetmez. ordan beraber çıktık rakı balığa gittik. mevzu neydi, nereye geldi hiç bi şey anlamadım. ama güzel bir anı olarak kaldı hep bende. hastanenin önünden geçtikçe uğrayıp hal hatır sorarım, o beni arar ara sıra. çok güzel adamsın zafer hoca! umarım denk gelirsin bu başlığa.

yeni yetme zırtolara ders olması dileğiyle...polis ile doktor isteyince anlaşılabiliyor, arkadaş olabiliyor-muş.
  • geçen ay bileğim kırılınca doktor bayağı ilgilenmiş. sohbet etmiştik kendisiyle. şimdi özel hastanede ancak kendisi daha önce devlette çalışırken de aynı tavırları vardı. hastalarıyla yakından ilgilenir sohbet ederdi. şimdi bu doktorlar (bkz: yakınım öldü biraz para kopartayım mantığına) yazan ilk entryde ki doktoru bir tutamam. bu adam gerçek doktor diğeri ..neyse sabah sabah tadım kaçmasın
  • size nasılsın nedir insan nasılsın der.