şükela:  tümü | bugün
  • www.birdolapkitap.com adresinden yayın yapan ve çocuk kitaplarının lezzetini her yaştan okuyucuyla paylaşan, hem çocuklara hem büyüklere çocuk kitaplarını yeniden sevdiren faydalı bir site.
  • bugün keşfettiğim bir blog, çocuk kitaplarını ne kadar özlediğimi farkettim, tekrar okumaya başlayacağım şimdi çocuklarımla birlikte.
  • banu ve yildiray adli ciftin halihazırda okumayı çok sevdikleri çocuk kitaplarını başkalarıyla da paylaşmak istemelerinden yola çıkarak açtıkları site, aman ne sitesi ya dolap, dolap!

dolaptaki kitaplar, dolapta neler var ve daha bir sürü nitelikli bilgi için sitenin sıkı bir takipçisi olmanız gerekiyor:

(bkz: banu aksoy)
    (bkz: yıldıray karakıya)

ayrıca, banu'nun yaşamından bir sürü şeyi paylaştığı kişisel sitesi için buyrunuz: http://cincucebobinhizmetleri.com/

a, unutmadan, her iki site de facebook'tan takip edilebilir.
  • kitaplardan yola çıkıp hayata dair pek çok tespiti, yorumu, fikri, görüşü, hayali bulabileceğiniz bir dolap. açık radyo 'da da cumartesi sabahları 10:00'da programları var.
  • uzmanlıkları olmasa da çocuk kitapları tanıtıyorlar. piyasada muadilleri olmadığı için tanıtımlarında yaptıkları vahim hatalar pek görülmediği gibi bir de alkışlanıyor. yarı profesyonelliğin her sektörde tehlikeli bir şey olduğunu unutmamak gerek.
  • jenerik müziği medeski martin and wood grubunun çocuklar için yaptığı albüm let's go everywhere'dendir.

bir de sanki yıldıray'ın sesi ve konuşmaz tarzı aynı radyoda türk halk müziği programı yapan `emre dağtaşoğlu`'nu andırıyor.
  • aldığımız güzel bir habere göre şimdi ekibe bir de minik bir dolap çekmecesi eklenmiş, nam-ı diğer tayga!
  • uzun zamandır takip ettiğim, değer verdiğim bir site. kendilerini tanımam etmem ama haftada en az iki üç kez mutlaka girerim. o derece bağımlılık yaptı bende. önceleri kızıma iyi, kaliteli, adam gibi çocuk kitabı bulma hevesiyle hızlıca tarıyordum. çünkü bilen bilir türkiye tam anlamıyla çocuk edebiyatı çöplüğüdür. katastrof.
    neyse, konuya döneyim… kaliteli, edebi, hatta felsefi çocuk kitapları bulmak, yabancı eserlerin düzgün çevirilerine ulaşmak adeta iğneyle kuyu kazmak gibiyken bu site tam anlamıyla bir kurtarıcı oldu benim için. sadece çocuk ve gençlik kitaplarına odaklanmış durumdalar. iyi ki de öyle.
    tavsiye ettikleri kitaplar ise gerçekten enfes. hepsini alıp okuma isteği uyandırıyor bende.
    ayrıca aynı ekip sanırım “dünyalı” adında çok güzel bir çocuk dergisi de çıkarıyor. http://dunyalidergi.com/

iyi iş yapıyorlar vesselam. hatta daha önemlisi sevdikleri işi yaptıkları belli. yolları açık olsun. daha çok kitapla tanıştırsınlar beni ve benim gibileri.
  • post cast'de kadının sesine dayanamadım, yemin ederim intihar edecektim
    birde 1 saat dinledim hemde, şimdi yansın celsus kütüphanesi.