şükela:  tümü | bugün
 • rıdvan akar tarafından yazılan kitap özyeğin üniversitesi yayınları tarafından mayıs 2017'de basılmıştır. hüsnü özyeğin'in yaşam öyküsünü anlatmaktadır.

  link
 • ülkenin en başarılı işadamlarından biri olan hüsnü özyeğin'in kitabı. böylesine vizyoner bir adamın kitabı okunur. özellikle de öğrenciler tarafından okunmalı.

  kitap fiyatına baktım 24 tl. ülkemizde standart fiyatlardan 20 tl aşağı kitap yok tamam kabul. ancak sayın hocam siz buradan gelir mi bekliyorsunuz allah aşkına? bu yaştan sonra birikiminizi, anılarınızı anlatmak bence hobiniz olmalıydı. bankanız var o destek çıksın, vergiden düşün ne bileyim yani okutun kendinizi zaten yeni nesil öğrencilerimiz okumuyor. bari bir faydanız olsaydı. ben alırım sorun değil de, biraz da toplumu düşünsek?

  bu kitabın fiyatı yakışmadı gerçekten sayın özyeğin.
 • kitabı okudum block chain ile yeni nesil bankacılık üzerine düşünürken böyle bir kaynak benim için altın değerindeydi. onun dışındaki her sayfa benim için ayrı ayrı değerliydi. inanılmaz bilgiler var. mesela ben gant ve gap gibi markaları çok severim ama onları bir şirketin aracılığı ile türkiyede satıldığını hiç bilmiyordum (üzerinede hiç düşünmemiştim) bunun gibi oturmamış (hatta hiç olmayan) eksik bir çok bilgiyi aklımda yer etmesini sağladı.

  onun dışında kuzenim uzun zaman önce açev'den ödeme alıyordu mesela annesi ile babası ayrılmış ve ortaokula gidiyordu. bu organizasyonun sahibinin özyeğinler olduğunu öğrenince böyle bir vakıf ile sahiplerinin isimlerinin yan yana olmamasıda etkileyici.

  son olarak kitabın son kısımlarındaki sosyal sorumluluk bölümü beni etkilemiş olacak ki kitabı bir öğrenciye çekiliş ile ücretsiz kargolamaya karar verdim. kargo ücretide 14 tl aldılar. kitap 24 tl zaten. bende bir sürü yeni kitap var hepsini öğrencilere kargolayacaktım ama 14 tl olunca diğerlerini kargolamaktan vazgeçtim. kitap kargolamak çok düşük ücretli olmalı ve vergi alınmamalı bence. bu önerimde ciddiyim keşke yetkili birileri bunu ciddiye alıp kitap kargolama konusunda bir takım iyileştirmelere gidilse.
 • herkesin okumak isteyecegi bir kitap.

  ıcinde genclere, genc ailere, hedefleri olan calisma azmine sahip insanlara örnek ayni zamanda cesaret vericek bi dizi olay anlatilmis.

  cocuklukta is disiplini, genclikte lisenin onemi, universite de sosyal hayata en verimli sekilde adapte olmak bunlarin is hayatindaki faydalari vesaire.

  husnu bey, yeteneklerini, calisma azmini, ogrendigi herseyi, yasamini hak etmek icin sonuna kadar kullanmis ve geldigi nokta kacinilmaz olmus.
 • hagiografi* tarzında bir hayat hikayesi. hüsnü özyeğin'i hatırlanmak isteyeceği gibi, başarı timsali bir kahraman olarak resmetmiş. olayların iç yüzüne dair tatsız, tartışma yaratacak pek bir şey anlatılmamış. bu haliyle aydınlatıcı olmaktan ziyade, ilham verici bir eser.