• benim için gizemini yıllardır koruyan, aklımın hiçbir zaman kabul edemediği oldukça kaotik bir konu. zira bakın ey romalılar, ey arkadyalılar bakın! bu sıradan bir embriyo, bu da bildiğiniz ismail türüt. ya hu ne alakası var şimdi? soruyorum lan ne alakası var!! embriyoya bakıyorsun böyle sıradan, halim selim, işinde gücünde. "lan biraz daha gelişsem de büyüsem, bebeklikti okuldu mokuldu işime gücüme baksam artık" tadında bir embriyo; diğerine bakıyorsun, bardaktan boşanırcasına terlemiş, varlığının izahı mümkün olmayan bir ismail türüt. böyle masumane bir embriyo nasıl olur da ismail türüt'e dönüşebilir anlamak mümkün değil. bu nasıl bir sır, nasıl bir muamma, nasıl bir doğa felaketi anlayabileceğimi de zanetmiyorum bu yaştan sonra. pes! eminim bilimin de buna verebileceği mantıklı bir cevabı yoktur, en sonunda "yaradan böyle yaratmış işte kardeşim" deyip ateizmin çökmesine neden olacaklar. ayıp ya. vallahi ayıp. evet.
  • bir embriyonun başına gelebilecek en talihsiz dönüşümdür.
  • atayizlerin görünce kaçacak delik aradıkları başlık, bir doğa olayı. ekşi sözlük tamam. şimdi richard dawkins'in sitesine taşıyoruz konuyu. yürüyün yoldaşlar.
  • ben bu terleyen embriyoya öteden beri rabbim neler yaratmış gibilerinden şaşkınlıkla bakarım zaten. asıl şaşırtan embriyonun toplumsal olayları analizdeki fevkaladenin fevkinde seyreden feraseti. şu sözleri yazan embriyonun bağıra basılıp önce fetüs, sonra bebek, sonra insan olması beklenmez mi? (beklenmiyormuş)

" ankara'da festival, şu taksim'de gezi var
    bu soysuzların varya her tarafta bezi var
    taksim'in dört yanında komünistin izi var
    gitmedi komünistin erkeği var kızı var
    vatandaş ismail'in söyleyecek sözü var
    bunların çorbasında gavurların tuzu var"

ismail the sweating penguin türüt, istanbul 2013.
  • eğer ismail türüt'e dönüşeceğini bilme imkanı olsaydı, bir şekilde kendini imha ederdi. ama bilemezdi, kızamazdık.
  • dönüşürken kafasına saksı düşmüş zavallı embriyodur.

yoksa bir insan neden ismail türüt'e dönüşsün? neden bu kadar gereksiz terlesin?

bilemezsiniz
  • şu rezil gündem içinde bana kahkaha artıran nadir başlık. (bkz: ibret is loading)
hesabın var mı? giriş yap