şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "x tarihi x rezaleti" başlıklı ilanlar açan yazar ekibine katıldığıma inanamıyorum ama yaşadıklarım o kadar ağırıma gitti ki belki bu şekilde sesim duyulur dedim.

  31 yaşında bir kadinim ve sivas'ta yaşıyorum yaklaşık üç yıldır yürüyemiyorum sadece yüzme havuzunda yaptığım hareketler beni rahatlatıyor ve gevşeyip hareket etmemi sağlıyor.ne yazık ki burada suyla fizik tedavi uygulayan bir merkez yok ama "sana ne oldu","amaaan çok gençmiş","kızım sen bir ziyarete git","vah vaaah" diyen lüzumsuz ve meraklı teyze çok.onlardan uzak olacağımı düşündüğüm ,eşimle birlikte gidebileceğimiz tek yüzme havuzu olan hilton garden inn oteline ait havuza gitmeye karar verdik ki havuzda engellilerin suya girip çıkmasını sağlayan "engelli havuz asansörü"nün olmadığını öğrendim.muhatabımın hilton olmasının verdiği rahatlıkla,asansör yapılmasını rica ettim.ilk tepki çok olumluydu,hemen fiyat alıp taktıracaklarını söylemişlerdi ki bu olumlu hava bir hafta sonra dağıldı.
  tekrar aradığımda,konu hakkında görüştüklerini ve bana döneceklerini söylediler.döndüler de...
  "x bey,3 ay gelecek tek kişi için bu ürünü alamayacağımızı söyledi"
  ertesi gün x bey'e ulaştım,önce geleneksel cümleler sarf edildi;
  "ilginiz için teşekkür ederiz özge hanım,benim babam da felçli biz aynı taraftayız özge hanım" sonra konuya girdi,adam havuzun işletmesini onun aldığını,zamanında yapılması gereken engelli asansörünün yapılmadığı için onun başına kaldığını,masrafından dolayı da programa alamadığını ama çıkmaz ayın son çarşambasında alınabileceğini belirti ekledi "şimdi siz o halde yüzebilecek misiniz?birde cankurtaran görevlendirip para mı vereceğim?"
  bu işin havuz birimini işleten x bey ile olmayacağını anlayınca otelin müdürüne ulaştım,5378 sayılı kanunu hatırlattım,engelli hakları vs vs...müdür tam beş gündür bana dönecek..

  yanii benim yüzmem gerek,düşmeden yapabildiğim tek hareket bu,şöyleyim,böyleyim,şöyle zor durumdayım demek istemiyorum,bir şekilde hayatımı dolu dolu yaşamaya çalışıyorum ama benim yüzmem gerek ve ne yazık ki sivas'ta yaşıyorum.
 • internetten gördüğüm kadarıyla portatif, direk satın alınabilen bir şeymiş bu asansör. koskoca otel para harcamamak için insanı mağdur ediyor. kızasım geliyor da sonra hangi ülkede yaşadığımızı düşününce...
  kısa sürede hallolmasını dilediğim olay.

  edit: sorun çözülmüş (bkz: #69586583) hem de kısa sürede.
  sanırım ilk defa bir dileğim gerçekleşti ahaha.
 • teşekkürler @jrixy,sözlük yazarları fikir verir,bu durum ses getirir diye ummuştum ama sesimi duyan olmadı...
 • (bkz: up)

  insan hayatının hiçbir öneminin olmadığı; insanlara mal muamelesi yapılan, yiğidin yobaz olduğu beş para etmez şehir sivas'a ait şaşırtmamış bir rezillik.

  her rezilliğe puan veren işsiz salaklar gelmeden belirteyim ki, puanla bu rezilliğin boyutunu ölçemezsiniz. hani "avrupa birliği"ne girmek isteyen bir türkiye vardı; insan hakları engelini geçmesi gereken, nerede o?
 • koskoca hilton kimlere adini kullandirtiyor hayret edilececek bisi daha nasil insanlar kendilerinin de dahil hepimizin engelli adayi oldugunu idrak edemiyor anlasilmasi zor.
  rezalet olarak acilmamis baslik ama ben yinede puanimi vereyim.
  rezalet puanim 10/10
 • gündem arasında kaybolup giden başlık, el atalım kaybolmasın lütfen. hepimiz birer engelli adayıyız ki şu cümleyi kurmaya bile gerek kalmamalı artık. ve 1 kişi 1000 kişi fark etmez insanların kullanımına sunulan bir hizmetten faydalanmayı güçleştiren bir sıkıntı varsa çözülmelidir. bunun dışında mağdur arkadaş bimer'e başvurursa sorunu çözmek adına en azından nasıl bir yol izleyeceğine dair bilgi alabilir.
 • buralarin dolup tasmasi gerektigi basliktir. ulkemizde insan hayatinna saygi yok, engelli olmak suc, soyleyip duruyoruz da burdan da duyurmazsak bixim ne farkimiz kaliyor?

  up, up!
 • bu vesile ile sivasta hilton oteli oldugunu ogrenmis olduk.

  sukur edin ki otelde diri diri yakilmadiniz.
 • hepimizin önemsemesi ve duyurulması için başlığı yukarda tutmak üzere entry girmemiz gereken şikayettir.
  türkiye'de vatandaş olmak çok zorken, engelli vatandaş olarak yaşamak neredeyse imkansızdır. ben ne işletmecinin, ne de hilton'un bu konuda adım atacağını sanmıyorum.
  sivas'ta cumhuriyet üniversitesinin de havuzu vardır. hilton asansör işini çözmezse bimer vasıtasıyla sivas cumhuriyet üniversitesine belki asansör aldırılabilir.
  umarım bir an önce çözüme kavuşturulur.
 • bir yardım çığlığını bile siyasete alet etmekte beis görmeyen insanlardan yardım ummak zorunda kalmak ne fena. sanırsın memleketin batısı özürlü hakları ve faydasında çağ atladı da, doğusu yetişemiyor. yazık, memleketin çivisi komple çıkmış.

  umarım ses getirir de, faydası olur.