• 13-20 yaşları arasındaki herhangi bir bireyin tuttuğu günlüktür. aşağıda 15 yaşında bir ortaokul öğrencisi olan ahmet'in günlüğünden bir kesit görülmekte.

sevgili günlük,
    bugün hanidir hoşlandığım kızın, yani 8-d'deki esra'nın bacaklarını merdivenden çıkarken gördüm ve bütün gün boyunca, dersler de dahil, bunu düşündüm. kendimde onunla konuşacak cesareti bulduğum zaman onunla konuşacağım. umarım çıkma teklifimi kabul eder.
    etmezse de skime kadar! 8-b'deki alara'da fena değil. hatta kalçaları esra'nınkinden bile daha güzel. ah ulan, aslında üst sınıflarda da fantastik hatunlar var ama onlar bana bakmaz ki. mesela 10. sınıflardaki dilek... kantin sırasında görünce üstüne atlamamak için kendimi zor tutuyorum.
    acaba onlar da benim düşündüklerimi düşünüyorlar, benim üstüme atlamamak için kendilerini zor tutuyorlar mıdır? tutmasınlar! beraberce atlaşalım birbirimizin üstüne. ne güzel olurdu di mi günlük?
    neyse sana biraz da evdeki durumlardan bahsedeyim. dün okuldan eve gelince annem başladı bık bık, yok "derslerine hiç çalışmıyorsun oğlum.", yok "telefon faturasının ne kadar geldiğinden haberin var mı oğlum?" deli ediyor beni. babam desen, adam bilgisayarı açıp birisine mail göndermekten aciz, bana akıl vermeye çalışıyor. bana hiç güvenmiyorlar. sinir oluyorum ikisine de. bi' gün alıp başımı gitçem. o zaman değerimi anlarlar.
    bu konuda derdim çok büyük. senin sayfaların yetmez anlatmaya.
    gelişmeleri yarın anlatırım kendine iyi bak günlük.

(bkz: bir genç kızın günlüğü)
  • sevgili günlük,
    bugün güncele mesaj yolladım daha fatura kesim tarihime 15 gün var ama şlimdiden 120 milyon tanrım napıcam ben

sevgili günlük,
    bugün faturaya mesaj attım ve 200 milyn dedi allahım telefonum elimden gidecek

sevgili günlük,
    allahım annem faturalı hattımı aldı ve hazır kart aldı bana tanrım ne büyük bir rezillik karizma reset. hazırkart suxxx

(bkz: ergenlik)
    (bkz: saçmalık)
    (bkz: ki sene 2000)
    (bkz: yuh artık)
  • sevgili günlük,
    bugün kopya çekmeye kalktım. (bkz: yapılmış en aptalca dalgınlık/#4406075)
    sonra da okuldan kaçtım. (bkz: okul kırmak)
    ve o anda anladım: artık aşık olmam gerek! evet! yaşasın günlük... bir köpek öldüren alıp tersanede içeceğim.
  • sevgili günlük

mustafa* yine "anadolu ateşi ile turne için dünyayı dolaşıcam, üç ay bekleme beni" dedi. bi iş var bu işte. ne menem bişey bu ateş anlamadım. şehroya * sordum "kerbela oldu yurek elden gidiyor mu, sebebim oldu bu can sensiz yasiyor mu"** gibi şeyler mırıldandı. meğer bana söz yazmış iki dakikada. eğer tutarsa böyle kocama yakışır etnik metnik kıyafetler giyip karanlık bi klip çekerim. ay ya tutarsa. ben hemen gidip bi stüdyoya gireyim. şarkıyı hülya* kapmasın, boşandı da şimdi, bulaşacak yer arar o zilli. ay ay küt küt atıyor kalbim, bitmedi gitti şu harbim...
    imza:
    ergen kızı gülben.

(bkz: cagrisim gunlugu)
  • sevgili günlük,

bugün annemle kavga ettik. nefret ediyorum ondaan. neymiş bilgisayarla çok oynuyomuşum, ders çalışcakmışım bik bik bik. yanee benim de işlerim var o bilgisayarda. anlatamıyorum, almıyo beynii... zaten msnde de offline gözüküyodu hödöcan, çok moralim bozuldu. yonjada bi tane çocuk mesaj atmış ona cevap yazdım. çook tatlı ya...
    bugün ayşecan'dan hoşlanan çocukla da konuştuk falan. aay neyse annem geliyo sanırım, sinir şey! ben gidip kaşlarımı düzeltiyim bi. görüşürüss byeee...
  • 31.01.2006
    18:30
    sevgili günlük,
    bugün gene bizimkilerle kavga ettim. bu hayat benim hayatım ve kimse bana karışamaz. kapıyı çekip çıkcam. kendi hayatımı yaşayacam. özgürüm ben.

31.01.2006
    18:34
    selam günlük tekrar ben, babam harçlığımı kesmiş, gidemiyorum. kontürüm de yok. hayat acılarla dolu di mi günlük...
  • erge isimli herhangi birisinin tuttuğu günlük.
  • sevgili günlük,

bugün okulda berkecan walkman'inin bir kulaklığını bana verdi, birlikte nothing else matters'ı dinledik ay çok romantiktii. sonra tenefüste banugül'le sigara içerken müdür yardımcısı yakaladı, ailenizi ararım diye tehdit etti pis herif. okul hiç özgür bi yer değil günlük, lanet olsun kimse beni anlamıyor. lise bi bitsin berkecan'la birlikte amerika'ya gidip özgür olacağız. gerçi berkecan çok sivilceli, soğudum belki de ayrılırım off bilmiyorum günlük. hadi ben kaçtım defalarca creep dinleyip tribe girmeliyim.
  • sevgili günlük,

ben bugün hayatı tamamen anladım. hayat; hayal kırıklıklarının bidi...

(bkz: 15 yaşında hayatı anladığını sanan gerizekalılar)
  • tam 6 yıl tutarak bir ergenin nasıl kezban olduğu, o evreyi nasıl geçirdiği ve nasıl atlattğı hakkında detaylı bilgiye sahip olunabilek kadar yaşanmışlıklara yer verdiğim gariban ajandalar.

her sayfada aşk; "üfff galiba emre beni sevio". her sayfada entrika; salak bu sema yaaa resmen berke asıldı. her sayfada acı; artık babamla konuşmıcaamm". eskiden birinin eline geçecek diye ödüm kopardı şimdi dost sohbetlerine meze yapıyorum. hep birlikte sanki başka biriymiş gibi geberesiye gülüyoruz. hatta arkadaşların favori hikayeleri bile oldu aralarından. arada istek alıp onları okuyoruz. bak şimdi gene güldüm. eeeee o zaman susukunluğu asaletinden olan kezbandan gelsin;

sev seni seveni kapında köle olsa bile, sevme seni sevmeyeni mısırda sultan olsa bile. ( bunun yanında pelikan keçeli kalemle çizilmiş renk renk kalpcikler var!)

evet bunları yazdım. aranızdayım. istifa etmiyorum!
hesabın var mı? giriş yap