• şeref. eskiden boyle serefi icin yasayan, acta acikta kalsa bile kimseye minnet etmeyen, coluguna cocuguna sahip cikan, onla bunla gezip de piclik yapmayan adamlar varmis.

smdi adama "sen de az şerefsiz degilsin" diyince bi gururlaniyor, skor muhabbeti çeviriyor it oglu it.
  • (bkz: sakinlik)

sadece sevgili değil yakın olduğum normal erkek arkadaşlarımın bile bu yapıda olan kişilerden oluştuğunu farkettim. bir ortamda küs/kavgalı olduğunuzu belli eden, laf sokan, durduk yere internette ona buna çatan, tabir-i caizse b.kuyla kavga eden, sinirlerine hakim olamayan, ortamda dikkat çekmek için abartılı hareketler yapan erkeklerden ömrümün sonuna kadar hoşlanmayacağımın farkındayım.
  • bağlaç olan de'leri de, ki'leri de ayrı yazması.
  • kumarbazlık, itlik, hergelelik.
  • 'kadinlar ve cocuklar dikkatsiz olabilir fakat erkekler asla' (bkz: the godfather)
  • şurada yazılanları yemin ediyorum en başından en sonuna kadar okudum. madde madde, satır satır. bütün olumlu özelliklerin veya olumsuz özelliklerin tek bir erkek veya kadında bulunmasının imkanı yok... ama şurada yazan tüm maddelere ayrı ayrı da olsa sahip bir sürü erkek var ki hepsinin ağzına sıçılmış hayatının bir noktasında bir kadın tarafından veya hali hazırda bilmem kaçıncı defa sıçılmakta. o yüzden bunları külahıma anlatırsınız siz. saçma sapan bir anketten başka bir şey ifade etmiyor bana... hele ki burada kaş, göz, başarı, zeka gibi pasta tarifi gibi erkek tarifi yapanlar var ki; cristiano ronaldo'nun bile psikolojisini sikmeyi başarabilen bir canlı türü söylüyor bunları, neyinize güvenelim sizin... cristiano ronaldo diyorum; daha ne deyim? sadece dırdırla yedi milleti dize getirmiş atatürk'e kısa süreli kalp krizi geçirtmiş bir tür gelmiş karizma, zeka diye bikbikliyor. biraz da şeker katta powerpuff girls çıksın olur mu?
  • (bkz: beyin)
  • güçtür, kadınına ve çağına göre tanımı değişir. ama tüm tanımlar ve kadınlar bir erkekte onu arar, güç. erkeğe güçlü olmak yakışır, en modern, eğitimli, varlıklı ve hatta feminist bir kadın bile erkekliği bir noktada güç ile bağdaştırır. en çetrefilli, kurgulu, okurken kafa karıştıran tanımlar bile güce çıkar erkek için. eğer çıkamıyorsa o erkek sorgulanır, eleştirilir, yer yer aşağılanır ve "erkek adam ağlar mı hiç" sözü ile iki damla gözyaşı bile ona çok görülür. ama güç algısını yaratabilmiş erkek ağladığı zaman sahip olduğuna inanılan asalet ile etki alanındaki herkesi etkiler ve çevresindekiler sadece "vay be" derler.
  • sağ elini sağdaki koltuğa koymak suretiyle büyük bir ciddiyetle arkaya bakması ve geri vitesle gitmesi. yemin ediyorum yok böyle seksilik
  • kız çocuğudur. kendimden biliyorum.

sadece ben değilmişim.

(bkz: bir erkeğe en çok yakışan şey/@xplod)
hesabın var mı? giriş yap