şükela:  tümü | bugün
  • bir erkek olarak gözlemlediğim en net davranışlar;

- göz göze gelmemeye çalışması
    - boş bakması
    - sen mesaj atmadan katiyen atmaması
    - isminle hitap etmesi (bunu bir zırh olarak kullanıyorlar, yani herhangi birisin bak adınla sesleniyorum)
    - samimi olmadan kanka demesi (bunu kezbanlar yapar, böyle birine ilgi duyduysan sana da yazık bre dostum)
    - etkinlik veya randevu teklifine "bakarız veya inşallah" demesi.

ama en neti bence göz göze gelmemeye çalışmasıdır. ama bunu sadece zeki adamlar anlar. çünkü ilgi duyan ve utanan kadın da göz göze gelmemeye çalışır. aradaki farkı anladıysanız bir kadından red yemeden bir ömür geçirebilirsiniz hemcinslerim. yolunuz açık olsun..
  • bi kızı seviyordum ama platonik. tabi o bunu anlamıştı. telefonunu bir şekilde aldım ve mesaj attım kendisine;

ben: seni seviyorum
    o: ben de seni seviyorum ( kardeşim )!

sonra hiç birşey diyemedim öyle kaldım. mal gibi yani.

edit: anlamayanlar için; kız beni kardeşi olarak gördüğünü söyledi.
  • ilgi duymayan kadın meraktan yoksundur. sizi merak etmiyorsa ilgi odağında değilsinizdir. ilgi odağında olsanız geçen hafta perşembe günü giydiğiniz gömleği hatırlar. bu kadar basit.
  • kısa cevaplar.
    + sen de sever misin bunu ya?
    - hayır.
    + tamam.
  • - seninle kısa ve öz konuşur.
    - sadece onunla kaldığın anlarda farklı uğraş arayışı içinde olur (telefonuna bakar)
    - özel hayatınla ilgili hiçbirşeyi merak etmez, sormaz.
    - kadın seni sallamıyorsa gerçekten hiçbir önemin yoktur. araba çarpsa siklemez yani.
  • bu söyleyeceğim tabi ki hepsi için geçerli değil fakat hanımlar genelde ilgi duymadığı erkekleri tehlike arz etmediği sürece net bir dille kendinden uzaklaştırmıyor. ya ego tatmini için ya da bizim aklımızın ermeyeceği şeyler için kenarda tutuyor. misal, bir kız arkadaşım kendisinden hoşlanan adamı sevgilisi olduğu halde terslemiyordu, çünkü adam kızı iş çıkışında 12 km uzaklıktaki evine arabayla bırakıyordu, insanlar değişik.
  • erkeğe konu ne olursa olsun soru sormamasıdır
  • en netini söyleyeyim. kıskanmaması. kıskanmıyorsa en ufak bir ilgisi yoktur.
  • (bkz: bakarız) -bakmadı- bu cevabı aldığınız da şapkanızı önünüze koyup sakince vazgeçin.
  • erkeklerin zor anladığı davranışlardır.
    ilk belirti net olarak göz göze gelmemeye çalışmasıdır.
    bir anlık göz göze geldim diye sevinmeyin. uzun bir muhabbette saygısızlık etmemek için göz göze gelinir.
    ikinci belirti sizinle teke tek görüşmeyi, hatta sizin olduğunuz ortamlarda bulunmayı istemediğini belli etmesidir. naz, kapris yapıyor sanmayın. kadın istediğini yapar isterse. sizi istemiyor demek. ilk seferden sonra davet etmeyin.
    üç: kadın, erkek, cinsellik vs esprilerinize gülmemesidir. siz kahkaha atarsınız o öylece bakar.
    dört: sizi asla merak etmez. sen bunu böyle mi seversin demez mesela. bir konu açılınca kapanır kadında.
    beş: eğer bir kadın sizden hoşlanıyorsa hissetmemeniz için aptal olmanız gerekir. çok net hissedersiniz, çünkü o sizin seviyenize inerek veya çıkarak hissettirir. hissetmiyorsanız yanlış alarmdır. saygılı saygılı uzaklaşın.