şükela:  tümü | bugün
 • evlenmek istememek. o zaman hepsi evlenmek ister.
 • kendim için geçerli olan yolu söylüyorum; sadece kendi çalışacak ve beni ev erkeği yapacak.
 • "allah rızası için" diyerek teklifinizi edin, müslümansa razı olacaktır.
 • doğru zamanda, doğru yerde karşısına çıkmak.
  yoksa ne yapılırsa yapılsın, razı edilemez.
 • evliliğe razı olmak nasıl bir kavram öncelikle bunu incelemek gerekir. razı olmak çoktan seçmeli bir durumda seçeneklerin en kötüsünü seçmektir. kime razı olduğun da en az evliliğe razı olmak kadar önemlidir bu durum.
  (bkz: bir erkeği evliliğe ikna etmek) daha yerinde bir başlık olabileceği kanısındayım anlatılmak istenileni anlatmak açısından. başlığın alt metninde razı olunmayı kabullenmiş biri olabilir. tehlikeli durum, razı olmayın.
  (bkz: #direnerkek)
 • yine yanlış sularda gezildiğinin habercisi yollar. dön geri, dön. razı etmek/ikna etmek. nedense evrensel bir skor, bir gol, bir basket kadın milleti için. yanlış. ortada ikna etme durumu varsa karşı taraf söz konusu eyleme karşıdır, yahut çekimser demektir. berabersiniz ve bu böyle? hmm.. tamam kıyamadım yine, veriyorum formülü; şimdi zıplamaya başlıyorsunuz, işte allah kısmet ederse olur bir ara.

  dostum bu nasıl bir şey? niye ikna etmen gerekiyor ki? demir tavında dövülür falan diye mi bekliyorsun? bi ikna olsun gerisi gelir falan? isteyecek arkadaş isteyecek. kendisi seninle dört duvar arasında bir yaşamı, elektrik faturalarını, çöpü dökmeyi falan isteyecek. istemezse de keyfi bilecek, gerekirse sen de evde kalacan. nedir yani? yarı ikna olmuş yarı olmamış, hasbel kader hazır hissetmiş ya da fikren kafası yatıvermiş vs bunların üstüne hayat mı kurulur? ha ama dert o yüzük biliyorum. o yüzden daha fazla üstünüze gelmiyorum. heh bu da en bayatından ama bu yolların peşindeki beyinler için fazla bile kafa açıcı; .
 • iş razı etmeye gidiyorsa ortada bir gariplik var demek ki. adam istemiyor siz her türlü çirkefe yatıyorsunuz demek bu. evlenmek isteyen adamı razı etmek gibi bir çabaya girmeye zaten gerek yok. olaylar kendinden gelişir. bir bakmışssın evlenmişsin. oyle maç izliyo, torrent kullanıyor üstüne üstlük format bile atabiliyora kalmıyor iş.