şükela:  tümü | bugün
 • kadınlar tarafından sevgilisi, arkadaşı belki de akrabası bir erkeği kaybetmesi için yapması ya da kaybetmemesi için yapmaması gereken yöntemlerdir.

  tanımı boş verirsek, neden sözlükte böyle bir başlık açılmadı merak ediyor insan. hiç bir kadın bir erkeği kaybetmiyor da hep erkekler mi kadınları kaybediyor? erkekler kaybedilebilecek varlıklar değil mi? güzel giden bir ilişkide kadın tarafı hangi yanlışları yapınca erkekleri kaybeder? kadınlar ilişkilerinde hiç hata yapmıyorlar mı? aklımda deli sorular var.

  kendimden örnek verirsek birden defa karşılaştığım ve defalarca üstesinden gelmeye çalıştığım tek yöntemleri; içine atmaktır. ne zaman bir şeye alınsa bana iyilik olsun diye içine attı kadın şahıslar, ne zaman kendi bir şey yapsa ve ben olayı çözüme kavuşturmak istedim ama onlar içine attı. o kadar çok içine atılınca bir yerden sonra melankoli ve hüzün karşınızdakini sıkmaya başlıyor maalesef. çözüm için her şeyi anlatması, içini dökmesi ve bunun için çeşitli yöntemlere başvurulsa da illa ki o içinde bir tutam bırakma durumu yüzünden eski tadı vermeyen aksiyonlar ayrılık sürecini tetikliyor maalesef.

  siz siz olun kızlar, açık olun. eğer bir sevgiliniz "anlat" diyorsa; anlatın, bağırın, çağırın, her şeyi anlatın tek zerresine kalmadan. eğer sonunda o kişi sizi sahipleniyorsa kaybetmezsiniz. eğer bu iç boşaltma durumunda yanınızda kalmıyorsa zaten ayrılığı kafasına koymuş ve sizi kaldıramayacak birisidir. içinize atmak çok kötü bir şey, karşınızdaki için de.
 • kaybetmekten korkup devamli ustune dusmek
 • eski sevgiliyle alakalı anlatılacak herhangi bir şey.

  iyi ya da kötü hiç fark etmez.

  edit: eski kız arkadaşım yapmıştı

  (bkz: test edildi onaylandı)
 • (bkz: laf sokmak)
 • ondan verebileceğinin fazlasını beklemek.
  bu her konuda geçerli. sizi sevebileceği maksimum düzeyde seviyorsa, sizinle sevişebileceği maksimum düzeyde sevişiyorsa, sizi götürebileceği en güzel yemeğe götürüyorsa kıyaslama yaparak fazlasını beklemeyin. o adam zaten elinden geleni yapıyorsa biraz da kendinize bakın ben ne yapabiliyorum diye. üzgünüm ama hemcinslerim, kaybetmenizin en büyük nedeni ilk başta sınırlarını bildiğiniz adamı genişletmeye çalışmanız. yapmayın, etmeyin.
 • kardeşim demek.

  (bkz: friendzone)
 • (bkz: kıskandırmak için çabalamak)

  daha da üstüne yöntem yok. salakça bir eylem işte.
 • sürekli mesaj atın. üstelik mesajlaşmaktan nefret ettiğini söylese bile yapın bunu. sürekli kontrol etmeye çalışın nerdeydin,ne yapıyordun,ne yapcaksın minvalinde sorular sorun.
  konuşmak istemediği konuların üstüne gidin. sık boğaz edin. kaçırcam seni deyin. çok istekli görünün( ki bence sakın çok istekli görünmeyin istisnasız her erkek çok istekli görünmenizin altında bir şeyler arar.) mutlaka kaybedersiniz.
 • özgüvensizlik konusunda zirve yapın. bu her şeye yeter.
 • diğer erkekleri bilmem de yalan kelimesine bile tahammülüm yok. direk siliyorum o kişiyi.

  edit: bir erkeği kaybetmek istiyorsanız ona yalan söyleyin.