şükela:  tümü | bugün
 • tek yolu "ba$kasından ho$lanıyorum" demektir.bu cümle erkeği di$iden olabilecek maksimum uzaklığa itecektir.erkek kafasına takmaya devam edecektir ancak daha fazla sevmeyecektir*.
 • direkt olarak hayir cevabi verildiginde erkek en kisa surede atlatir. kizlarin dikkat etmesi gereken husus; kizlarin hayir dedikten sonra erkege karsi davranislarinda adami kirmamak dusuncesiyle meydana gelebilecek yavsamalardir. yavsama gerceklesirse iliski boka sarar. (bkz: boka sarmak)
 • imkansıza yakındır. erkek sevgisini acık acık karsısındakine soylediğinde, alabilecegi en iyi karsılıklardan biri de, kızın sessiz sedasız erkegin gozlerine attıgı masum bakısı olacaktır ki bu bile erkegi kırabilir, üzebilir, gizli gizli aglatabilir.

  (bkz: based on a true story)
 • erkek denilen varlık egodan ibaret olduğu için imkansız olan bir tutum, davranış.

  edit: ego bilmediğimiz bir dilde, ya da uzak bir galakside argo olabilir ama sanıyorum bildiğimiz dillerde argo sayılmamakta, dolayısıyla bu entry kimseye değdirme amacı taşımamaktadır. ben mi yanılıyorum? beyler?
 • - hayatım ketçapla mayonezi uzatır mısın?
  - olmaz recai. doktor yasakladı biliyorsun. karaciğere zararlı şeyler yememen gerekiyor. üstelik bunların nasıl yapıldığını bilmiyoruz. arena'da gösteriyolar bak; ne kadar sağlıksız ortamlarda üretildiklerini. bu yüzden yemen daha da sakıncalı olur..
  - iyi be tamam sus..
  - seni kırmak istemiyorum recai. o yüzden yani, yanlış anlama. yani bunların yapıldığı yerlerde böyle fareler cirit atıyor. o bakımdan..
  - lan sus.. yemiycem tamam.. sus..
 • siz ne kadar kırmamak için uğraşsanız da kırılmak için elinden geleni yapan, "hadi tek tek anlat bakalım neden istemiyorsun beni" gibi cümleler sarf eden, hatta "evet evet kır beni kırılmak istiyorum" dercesinde bu sebepleri öğrenmek için yırtınan erkekler de mevcut ne yazık ki. sonra "yeter beaa al işte bunlar bunlar" diye sayınca da çok kırılıyorlar tabii, ama kendileri kaşınıyorlar.
 • bir erkekseniz üzgünüm ben heteroseksüelim demek yeterli olabilir...
 • uzun vade de düşünürsek en kırıcı reddediş, o erkek için en kısa ve acısız bitiştir. dolayısıyla uyuz olduğunuz erkekleri reddediyor gibi yapıp da reddetmezseniz daha çok zarar verirken, değer verdiğiniz birini reddederken, kısa, keskin ve kararlı olmanız her şeyi kolaylaştıracaktır.
 • adamın kırılacağı varsa kırılır zaten, bu durumda önemli olan terkedenin bunu isteyip istemediği, istemezsen kırmazsın, kırılırsa o kırılır kendince, sen kırmadan... dolayısıyla olasıdır...
 • erkek bir kıza çıkma teklif etmeye gidiyorsa, bu zaten onun onu önceden gözlemleyip hoşlandığı anlamına gelir. kimse 30 saniyelik kısa bir zaman diliminde gördüğü kıza teklif etmemiştir. edenlerde siktirle kovalanıp, kafalarına bolca çanta yemişlerdir.

  gizli şahıs çıkma teklif etmeden önce belli bir zaman geçmiş, hep gizli mi kalsam yoksa söylesem mi diye içinde karmaşalarıyla boğuşur vaziyette kararını vermiştir.
  "içimde tutacağıma söylüyeyim, yoksa bu bende bir saplantı olacak" gibi mantıklı ve bir o kadar iç rahatlatacak yolu seçmiştir.
  sonuçta iki şık vardır.
  evet veya hayır.
  kişi, iki şıkkada kendini hazırlıklı olmaya programlamaya çalışsa da "hayır" şıkkı ona hiç iyi gözükmemektedir.
  sonuçta her insanın bir gururu vardır ve reddedilmek özgüven kaybına neden olur. özgüvensizlik ve reddedilmenin getirilerinde ise mutsuz ve başarısız bir hayat süregelmektedir.
  bu yüzdendir ki erkek çıkma teklif etmeye giderken hep içinde azda olsa hayır korkusuyla gider.
  ve olan olmuştur.
  koca bir hayır dır. reddedilmiştir.

  kişi kırılmaktan öte, yıkılmıştır. güveni o an için tamamen sıfıra inmiş morali bozulmuştur. çünkü en sevdiği onu reddetmiştir.
  artık onunla konuşmak dahi istememektedir. sonuçta o artık çıkma teklif edildikten sonra arkadaşlıktan çıkmış sevgili konumuna girmiştir. ve zamanında sevgili gözüyle bakılan biriyle arkadaş olunmamalıdır. olunmamıştırda.