şükela:  tümü | bugün soru sor
 • erkeği olduğu kadar sevgilisini de zor duruma düşürecek hareket, o kızın eli ayağı bağlıdır, girse araya daha beter durum, kenarda dursa sevdiği adam dayak yiyor seyirci kalıyor, fena. ne olursa olsun büyüklük bende kalsın deyip kendini tutmalı dövecek taraf, tabii gerçekten hakketiyse iki kere düşünülmeli.
 • eğer sevgilisi de döven tarafa katılıyorsa, dayak yiyen ilişkisini gözden geçirmelidir.
 • mevzu bahis iki erkek sevgiliyse, eşit şartlarda, kıran kırana geçecek gerekirse sevgilinin de karışacağı bir boks maçına dönüşecektir .
 • erkekler arasındaki yazılı olmayan kurallardan biri -belki en önemlisi- yanında sevgilisi olan adama dokunmamak, en azından aradaki mevzuyu başka bir zaman çözmektir. o adam dusmaniniz bile olsa bir kadının yanında gururu incitilmemelidir.

  ama bazı tipler var ki, sevgilisine baskın karakterini göstermek için, tanımadığı insanlara laubali davranıyor, kırk yıllık dostmus gibi hitap ediyor. bunları gelin de dovmeyin.

  iki üç hafta oluyor. bir arkadaşımla beraber sosisli satan bir seyyarin önünde, sosislimizin hazırlanmasını bekliyoruz. hemen yanımızda bizim yaşlarımızda bir adam ve kadın var. adam bize dönüp ''gençler napıyonuz bakalım, kan verdim de sosisli iyi gider mi üstüne?'' diye sordu. diyebilirsiniz ki ''ee ne var bunda?'' bir insan hayatında ilk kez gördüğü başka bir insana ahbabıymış gibi davranamaz. aynı kuşaktan bile olsa, saygı çerçevesinde yaklaşmalıdır.

  ben adamın bu yaklaşımına karşılık arkadaşımla göz göze geldim. hiçbir şey demedim, arkadaş da bir iki espriyle cevap verdi ve oradan uzaklaştık.

  saygılı olacaksınız arkadaş, sevgilinize güç gösterisi yapmak için tanımadığınız insanlara karşı laubali olmayacaksınız. bir gün sert kayaya çarparsınız ve üzülürsünüz. yapmayın.
 • dövülen erkeğin sevgilisi için sanılan aksine bir problem değil sadece üzüntü kaynağıdır.
 • anneler yapar bunu.
  +ne yapıyorsunuz siz burda?
  -evcilik oynuyorduk.
  +demek evcilik oynuyordunuz.
  -evet, ben baba o da ann - (çaaaaat) anneeeeeeeeeee!

  babalar da yapar.
  +baba sen niye geç evlendin?
  -ortaokulda sınıftan bir kız alıp eve getirdim kaçırdım evleniyorum diye. babam bana bir sopa attı, ondan oğlum.
  +anlıyorum. (telefonda) alo selma, kapıda bekleme, git sen.

  sevgililerin sevgili abileri yapar.
  +kim bu?
  -şey abi, sevg-
  ±selam ben must-(çaaaaaaaaat)

  bunun dışında erkekler sevgilileri yanında ormanda on kaplan gücünde olur ve dayak yemezler. en fazla, kıza sen kaç deyip dalarlar ki bunun öncesinde beyin hücreleri aşırı çalışmıştır olası kavga durumunu önlemek için. ilk akla gelen örnek olarak dış müdahale için gürültü çıkarıp esnaf toplarlar başa.

  bunu yapmak, vicdansız olmasının yanında zordur. erkeklik alametini üzerinde yanlış taşıyıp sevgilisine köpek gibi davrananların bulunduğu ülkemizin bazı yerlerinde fazdır. kavgayı ayırıp sonra kenarda bir de lafla dövmek sünnettir. sevgilisine hava atarcasına yapınanı* sol yanağında çınar yapraksız bırakmak hem caiz değildir hem de çevreci değildir. ayrıca sigara içmek, dövülmeyi hakeden erkeği sevgilisinin yanında küçük düşürmek, sevgilisinin söylediklerine aldırmayıp yoluna devam etmek yerine laf atan serserilerin seviyesine inene kahveden adam çağırmak mekruhtur, ayıptır. bunu haksız şekilde yapan polisler, serseriler ve daha bir sürü ciğeri beş para etmez adam vardır ki evlatları karşısında dövülesidirler. genelde akıbetleri bu yönde ceryan eder küçük muhitlerde.