şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1538 entry daha
  • ahaha. evet.

(bkz: ahaha)

neymiş, merhametli olmasıymış da ince düşünceli olmasıymış.
    be güzel kardeşim o zaman niye bize bağımlı olan yok? deli misiniz? çevremde oldukça bilgili ve ince ruhlu -ben dahil- erkek var. ama nedense hepsi yalnız.

beni sığ düşünmekle yargılayacak davarlar gelmeden diyeyim:

kadının istediği ve bağımlılık yapan iki şey var. onlar da para ve yakışıklılık. bunun dışında ne diyorsa yalandır.

inanmayan gitsin bilimsel olarak araştırsın. gece gece çileden çıkarmayın.
  • ikna ve kendine inandırmak karşıya güven hissiyatı verme kalibiyetidir buna ek olarak mimik, ses tonuda elbette önemlidir.
  • ender bir insan olmasıdır.
  • sevgiliniz, yoldaşınız olmasıdır:)
  • 5 vakit namaz kılması.
    hapşırdıktan sonra elhamdülillah demesi.
  • kesinlikle diğer erkeklerden farklı olmasıdır. her şeyiyle farklı kendine has bir özelliğinin olmasıdır. eğer böyle bir özelliği varsa bunu kadına ilk tanıştığı andan itibaren göstermesidir.

he bir de olgun olmasıdır tabi.

*
  • kadinlarin yazmasi beklenirken erkeklerin ilgi gosterdigi bir konu bu. neden? bu listeyle ilgili neden bu kadar erkek yaziyor anlayamiyorum (ben de bir erkegim). bilmem kac milyon senelik evrim surecinin yegane amaci kendini kadina begendirmek mi? eger boyleyse zaten hayvanlar alemine geri donelim.

anlamiyorum arkadas, biri cikiyor "merhametli olmak" diyor, otekisi cikiyor "ne merhameti, o zaman bizim niye bagimlimiz yok" diye isyan ediyor. entry'lerin yasam patterni genel olarak bu bicim. dayanamayacagim, arkadas ne kadar kisiliksizsiniz ya. kendinizi de ne kadar sevmiyorsunuz. her insanin bir alicisi vardir, siz aliciniza bakacaginiza bir gun olsun kendinize bakamaz misiniz? butun varolusunuzun amaci, hanenize birkac skor eklemek ise zaten sizin bagimliniz olacak kadindan bu dunyaya bir hayir gelmez.

kafayi sakin tutup, basari/basarisizlik ikileminden bagimsiz olarak kendin olmaktan oturu bir huzura ermek cok mu zor? mutluluk demiyorum, ic huzur diyorum, yasamla barisik olmak diyorum. baska turlu bu hayatin tadini nasil cikaracaksin? "ben soyle bir insanim, x ozelligine sahip degilim, x ozelligine sahip olan erkeklerin bagimlisi oluyormus kadinlar, o zaman x ozelligini spesifikasyonlarima ekleyeyim?" bu kadar robot musunuz, bu mudur varolusunuzun imzasi. yarin oburgun cocugunuz, kadinlarla ilgili acmazlar yasayip size danistiginda, "dansoz gibi kirit, soytari ol evladim" mi diyeceksiniz? kisilige dair en ufak bir katkida bulunamayacak misiniz? istediginiz bicim bu mudur?

ya sozlugun yas ortalamasi 20'lerde, ya da hakikaten gec ergenlik sendromu dusunuldugunden daha yaygin ulkemizde. bunu aciga cikarmis ozellikler silsilesi ne diyelim.
  • centilmen ve sadık olması, hatta sadece sadık olması bile olur.
  • şefkati açık ara öndedir.
  • klişe olacak ama ihtiyacın olduğunu hissedip sarılmasıdır.
5 entry daha