şükela:  tümü | bugün
  • kastedilen oyunu sevmekle beraber izlemeyi ve ziklemeyi bırakmaksa, sihirli bir değnek değmesiyle aşağıdaki mevzularda idrak güncellemesidir.

- 22 baldırı çıplağın peşinden koştuğu topun fakirlik, gerilik, yokluk gibi gerçek dertleri unutturmaktan başka hiç bir zike yaramaması

- bi zike yaramayan bu işe harcanan zirilyonların ilime, irfana, kültüre, edebiyata harcanabilecek olması

- o zirilyonları alınca neresine sokacağını bilemeyen topçuların yaptığı çok da ufak olmayan şımarıklıklardan gelen tiksinme hissi

- o topçuların üzerinden ün ve para kazanmaya çalışan bir takım hatunlar

- bu topçuları ve hatunları zorla gözümüzün içine içine sokan medya

- hepi topu bir top tepiklemekten ibaret bir oyunu, izlemeyi bırak tartışmak için harcanan zamanda kuantum mekaniğinin anlaşılabilecek olması

- futbol tartışırken çıkan hır gür, düşen seviye

- stadlarda hiç olmayan seviye

- medyada futbol tartışmak üzerine kariyer yapan heriflerin tırışkalığı

- böyle heriflere "hocam hocam" deyip çanak tutup ego şişiren daha da tırışka sunucu zevat

- kulüp yöneticisi kimselerin iğrençliği

- futbol üzerinden çıkar sağlamaya çalışan politikacıların iğrençliği

- her nedense mor-yeşil renklere gönül verenlerin her nedense eflatun-sarı renklere gönül verenleri öldürmek istemesi ve dahi ara sıra bunu gerçekleştirmesi

- şike
  • erkek adamin oynacagi toplar sadece kendi toplaridir.erkek adam boks, kick boks , bjj ,mma yapar , eger futbola ilgi duyuyorsa ibnedir koyludur.
  • gizli gaylikmiş haha hassiktir! sen 22 tane terli kaslı adami 90 dakika boyunca gözünü kırpmadan izle, sonra futboldan hoşlanmayan erkek gizli gaydir. hadi len!
  • devletin kontrol mekanizmalarını reddetmiş olabilir.
    futbol izlemiyor,gazete okumuyor, gündemi takip etmiyor olabilir.
    evinde televizyon da yoktur ayrıca. internetten yerli ya da yabancı dizi de izlemiyordur.
    sanat filmleri dışında film de izlmiyordur.
    bedelli askerlik yapmıştır.
    seks hayatı vardır ama ciddi ilişkisi yoktur.
    evlenmez.
    çocuk yapmaz.
    ihtiyacından fazlasını tüketmez.
    çok kazanıyor olabilir ama yine de tüketmez.
    altın almaz.
    ev almaz.
    iddia, kumar oynamaz.
    orospuya gitmez.
    bol bol kitap okur. resim yapar. müzik aletleri çalar. müzik dinler. spor yapar.
    çok konuşmaz. insanlardan yorulur. kalabalığa gelemez. gece oturup gündüz uyumayı sever. paketlenmiş gıda tüketmez.

bu kişilerin sayısı artarsa ortada devlet kavramı kalmaz. herkes bağımsız birer bireye dönüşür. bu yüzden futbol izlemeniz, dizi seyretmeniz, haberleri izlemeniz, evlenmeniz, kredi çekip ev ve araba almanız, kredi kartını şişirmeniz, askere gitmeniz ve sosyal medya kullanmanız gerekir.
    futbol izleyin.

futbol devletin temelidir.
  • bu kadar çok dangalağın biraraya geldiği hiçbir şeye ayıracak vaktinin olmamasıdır.

futbol, türkiye' de bir gerizekalı turnosolüdür.
  • yaftalara bak ya hahahahaha.

mesela şöyledir bu sebepler:

holiganizm içermesi.
    siyaset dahil birçok pisliği içermesi.
    şikeler, şaibeler, fanatizm ya da rant uğruna yapılan bütün fitne fesatlar.
    maç sırasındaki çirkeflikler, bacak kırmaya kadar.

tehey.. bunları sevmiyorum diye ılık götlü oldum ya hahahaha. sen sana maç sırasında dayaya dayaya bir hal olan adamdan hoşlanıyorsan ya da onları izlemek istiyosan canım benim...

edit: ciğerlerim bi temizlensin hepinizi beşliycem ulen
  • amerika birleşik devletleri'nde "kızların futbolu" olarak da teleffuz edildiğini bilmeyenlerin turnosolu başlık.
  • birden fazladır.

*şike

*ülke ekonomisine zararı

*türkiye'de sektördeki insanların (büyük çoğunluğunun) eğitimsiz ve cahil olması

*adam kayırma torpil olayları

*magandalar. futbolun sadece spor ve eğlence amaçlı bi olay olduğunu anlamayıp maç günü metroda otobüste çoluğun çocuğun ve milletin karısının önünde sikmeli sokmalı küfürler savuran mal sürüsü.

*kalitenin düşük olması

*ortalama gelire göre bilet fiyatlarının ve takım ürünlerinin pahalı olması. ayrıca yayıncı kuruluşun da kalitesiz ve pahalı olması.

benim açımdan durum bu. eskiden galatasaraylıydım hala bi sempatim var. şu anda ise milli takım dahil takım filan tutmuyorum. maçların özetlerini dahi izlemem. galatasarayın ilk 11'ini sayamam mesela.
  • kendi ibneliklerini, futbol severliği adı altında örtbas etmeye çalışan gaylerin, futbol sevmeme sebebi olarak gay olabilme ihtimalini sunduğu liste.
    stadda, onlarca erkeğin birbirine sarılması, bağırması... hadi bir erkeğin futboldan hoşlanma sebebini açıklayın bir önceki tanıma göre...
    birinin futbolu sevmeme sebebi fanatikler olabilir. istediğin futbol takımını tut; yedi sülalene küfür yiyorsun işte. futbolla mutluluklar dilerim...