şükela:  tümü | bugün
  • madem cinsiyetçi değiliz o halde 'kezbanlık' da sadece kadınlara özgü bir şey olmasa gerek.
    ben başlıyorum öyleyse.

- eyşanlar ölmez şekil değiştirir , uzun zamandır yoktum biri demiş öldü şimdi yazsınlar kral geri döndü gibi saçma sapan tweetler atıyorsa

- arabasının çivisine kadar fotoğrafını çekiyor ve instagram paylaşımlarının büyük çoğunluğu arabasıyla olan fotoğraflardan oluşuyorsa

- sanata, edebiyata, tiyatroya, sinemaya ilgisizse ve spordan anladığı sadece futbol ise

- kadınlara saygılı davranmiyorsa ve arkadaş olma becerisinden yoksunsa

-ekşi sözlükte sürekli kadınlarla ilgili başlıklara saygısızca şeyler yazıyor ve sanki tüm kadınları tanımış gibi genelliyorsa o erkek kezbandır. arkanıza bakmadan uzaklaşabilirsiniz.
  • (bkz: pasif agresif)

+neyin var ahmet?
    -yok br şy..
    +gayet de var bir şey
    - yk bşy dedm gidrmisnnn??!!

destan yazarım bu konuda ama özet geçmek istedim.
  • kezban ruha sahip bir kızla evlenmiş olması...
  • konuyu gelip açıkça konuşmak yerine trip atması, kıskançlıktan karşısındaki insanı ve yaşam tarzını değiştirmeye kalkması, sevgilisini bir birey olarak değil de sahip olunan bir eşya olarak görmesi.
  • for example;

- necati sen yüzüne fondoten mi sürdün?
    - allık o allık! odun karı...

a fine kezban... necati is.
  • bu başlığı görür görmez sinirlenip köpürerek bu başlık altında kadınları yine aşağılamaya çalışması... üstelik başlığı açan kişi kadın mı erkek mi bilmeden kadınlara mal etmesi... kezban dediğin kompleksli olur tabii.
  • kim kezbn yhaaa slk.s.s
  • benim kalitem belli, prens olmak için prensese ihtiyacım yok ben zaten kralın oğluyum.
  • eğer zekiyse cok sonra anlarsin ve büyük yıkımdır keske anlamasaydik ya da bastan anlayip henen kacsaydik köyümüze..