şükela:  tümü | bugün
  • madem cinsiyetçi değiliz o halde 'kezbanlık' da sadece kadınlara özgü bir şey olmasa gerek.
    ben başlıyorum öyleyse.

- eyşanlar ölmez şekil değiştirir , uzun zamandır yoktum biri demiş öldü şimdi yazsınlar kral geri döndü gibi saçma sapan tweetler atıyorsa

- arabasının çivisine kadar fotoğrafını çekiyor ve instagram paylaşımlarının büyük çoğunluğu arabasıyla olan fotoğraflardan oluşuyorsa

- sanata, edebiyata, tiyatroya, sinemaya ilgisizse ve spordan anladığı sadece futbol ise

- kadınlara saygılı davranmiyorsa ve arkadaş olma becerisinden yoksunsa

-ekşi sözlükte sürekli kadınlarla ilgili başlıklara saygısızca şeyler yazıyor ve sanki tüm kadınları tanımış gibi genelliyorsa o erkek kezbandır. arkanıza bakmadan uzaklaşabilirsiniz.
  • (bkz: pasif agresif)

+neyin var ahmet?
    -yok br şy..
    +gayet de var bir şey
    - yk bşy dedm gidrmisnnn??!!

destan yazarım bu konuda ama özet geçmek istedim.
  • kezban ruha sahip bir kızla evlenmiş olması...
  • konuyu gelip açıkça konuşmak yerine trip atması, kıskançlıktan karşısındaki insanı ve yaşam tarzını değiştirmeye kalkması, sevgilisini bir birey olarak değil de sahip olunan bir eşya olarak görmesi.
  • for example;

- necati sen yüzüne fondoten mi sürdün?
    - allık o allık! odun karı...

a fine kezban... necati is.
  • çomarın tarifini yapıp adına "kezban erkek" demek. nasıl bir gerçeklik payı varsa artık size yapılan kezbanlık ithamının, nasıl rahatsız etmişse artık acı gerçekler.

işin komiği iki gün sonra partner olarak böyle bir "kezbanı" seçip pişmiş kelle gibi sırıtacaksın onu da biliyoruz.
  • bu başlığı görür görmez sinirlenip köpürerek bu başlık altında kadınları yine aşağılamaya çalışması... üstelik başlığı açan kişi kadın mı erkek mi bilmeden kadınlara mal etmesi... kezban dediğin kompleksli olur tabii.
  • kim kezbn yhaaa slk.s.s
  • benim kalitem belli, prens olmak için prensese ihtiyacım yok ben zaten kralın oğluyum.