şükela:  tümü | bugün
  • alkollü bir günün akşamında şöyle bir bakın gözlerinin içine. gözlerinde aklından geçip oraya gölgesi düşen bir şeyler varsa sevmiyor olabilir. sevginin veya aşkın artık çoktan çizilmiş olan sınırları akılda bir güzellik var iken yeni bir ilişkiye başlamak doğru değil diyor, ama bir yandan da yıllardır kendini geliştirememekte olan yürek insanı/erkeği bir şeylere itiyor. kızmamak lazım, sevmiyor olabilir. sevmiştir ama, belki de sadece bu yüzden sevmiyordur.

sigarasına bakın. liste tuvaleti samimiyetinden uzak, al canım bir fırt da sen çek samimiyetinden öte önce bir fırt, sonra bir düşünüş, sonra iki fırt periyodunda içilen sigara o an bir yandan tutulan terli bir el veya sarılınan bir bel içermiyorsa, veya içermesine rağmen tüm bunlar sigara dumanını ezemiyorsa sevmiyor olabilir. belki sigara tırt, belki hava sıcak. havanın en serin, sigaranın en gereksiz olması gereken dakikalarda da insan sevmeyebiliyor ama. zira sigaraya başlama sebepleri arasında arkadaş ortamı çok tırt bir sebep, aslında birbirine çok yakın olan sebepler var. kimisi kumral, kimisi de sarışın patikalardan gitmiş sigaraya. bir de sanki esmer yoldan gidenler en çok içenler gibi.

julie delpy'yi sorun ona. ben olsam ben de tren istasyonunda beklerdim diyebiliyorsa en azından sevmeye hazırdır. belki bir gün kendini jesse, sizi celine bile yapar. sonra da gitar çalarsınız ona, her seferinde başkası adına söylediğiniz şarkıyla biten bir sonunuz olmaz.
  • giyim kuşamına her zamankinden daha da önem gösteriyorsa, öznel ego başlamış, karşı tarafı yok sayma işlemi başlamıştır. bir işaret olabilir.
  • ruhsuz ve kaba davranması.

(bkz: lara gofret'in beni öldürmesi)
  • oyunla bilmemneyle hiç mi hiç alakası olmayan yollardır. oyun oynuyo ama benimle görüşmüyo diyene de kezban denir ayrıca. lan bırak istediğini yapsın alla alla.
  • hayatına başka bir hatun almışsa sevmiyordur.
  • seviştikten sonra size karşı gerçekten ilgiliyse, sizi öpüyorsa, sarılarak uyuyorsa, okşuyorsa, bilin ki bu erkek size tapıyor. kaçırmayın.

rol yapıyorsa mı? e onu da gözlerinden, dokunuşundan siz anlayın canım!

bundan başka da bir kanıta gerek yok.
  • aslında kolaydır. bön bön bakan biri değilse, yani anlamlı bakışları varsa, gözlere bakmak yeterlidir.
  • cok subjektif bir detay gibi gorunse de genelleme yapilabilecek yollardir. siz sevdiginizde ne yaparsiniz onu dusunun ve kiyaslayin. kolay kolay sasmaz bu durum. soz konusu asksa her hangi bir zeka ya da mantikla ustunun tamamen ortulmesi mumkun degildir.
  • ne kadar insan varsa o kadar sevme ve davranış vardır. ancak yaşanarak anlaşılabilecek bir şey olduğu için bu birkaç gösterge ile anlamanın imkanı yoktur