1. pms döneminde abidik kubidik işler yapan kadınların hiçbir zaman kullanamayacağı yollardır. çünkü; ey kadın! sen bu kadar değişkensen, karşındakini değişmesiyle ilgili hususlarda yargılayamazsın. (aksini iddia edenlere uzun uzun anlatabilirim. pms döneminizden sonra yalnız, uğraştırmayın beni)

  ve gördüğüm kadarıyla bir çok kişi büyük yanılgıdadır:
  1. "iyi giyinmeye başlamışsa kesin "öznel ego" başlamıştır"... iyi giyinmiyorsa da "bana artık değer vermiyor" diyeceksin...
  2. arkadaşlarıyla eğlenirmiş de, maç izlermiş de... bi' rahat bırak adamı, derbi gününü seçmek zorunda mısın, çağırmak için?
  3. "durduk yere aptal tartışmalar başlatıyorsa sevmez"... ona sorsan o sana "saçma tartışmalar başlatıyor" diyecek. zaten tartışma saçmaysa iki taraf da saçmalıyor demektir.
  4. "senden iyisini nereden bulacağım" derse sevmezmiş. ablacım sen daha iyisini bulacağından eminsin galiba? tamam, bu arkadaş tam bir odunmuş ama neden bu herifle birliktesin ki?
  5. "kıskançlık", aksi olsa sevmiyor, kıskanmıyor diyeceksin...
  6. "güzel bir filme sevgilisiyle değil arkadaşıyla gidiyorsa." senin film beğenin yok belki ablacım, belki de onunkiyle örtüşmüyor, belki de yarısında çıkan bir ekşicisin, bi' düşün bence.
  7. "sen çok iyi ve saf birisin diyorsa sevmiyordur." ablacım biraz seksi ol sen de... kalas gibi yürüme, saçlarını at kuyruğu yapıp kadın polis gibi gitme buluşmaya, biraz şuh bak...
  8. tabaktaki son lokma geyiği... la bi' geç la bunları. bi' geç, biraz kilo ver hem...

  böyle kıytırık teorilerle anlaşılmaz. sikindirik sitkomlardaki her şeyi yanlış anlayıp eşinden şüphelenen aptal kadınlara benziyorsunuz, saçmalamayın... böyle şeylere kaldıysanız durumunuz vahim, en iyisi siz sadece akışına bırakın, kimsenin sevgisini ölçmeyin.
 2. cok subjektif bir detay gibi gorunse de genelleme yapilabilecek yollardir. siz sevdiginizde ne yaparsiniz onu dusunun ve kiyaslayin. kolay kolay sasmaz bu durum. soz konusu asksa her hangi bir zeka ya da mantikla ustunun tamamen ortulmesi mumkun degildir.
 3. ne kadar insan varsa o kadar sevme ve davranış vardır. ancak yaşanarak anlaşılabilecek bir şey olduğu için bu birkaç gösterge ile anlamanın imkanı yoktur
 4. deneme yanılma yönteminin de içinde yer aldığı yollardır. mesela erkeğin taze fasulye sevip sevmediğini mi anlamak istiyorsunuz? bir akşam yapın taze fasulyeyi, koyun önüne...*

  edit: imla canım.
 5. avuclamasi.

  olm insan sevdigini avuclar mi hic ya? cok ayib bi kere.
 6. karşısındakiyle alakalı hiçbir derinliğe sahip olmaması, anlatılanı dinlememesidir. çünkü sevmeyen erkek dinlemez. her neyse işte şeklinde karşısındaki hatunun laflarını hep kulak arkası eder. bunu da istemsizce yapar.

  sevmeyen erkek minimum reaksiyon veren erkektir bu bağlamda.
 7. huysuzluklarınıza tahammül etmiyorsa sizi sevmiyordur. paranızı ya da sizi yiyor olabilir. ayıkıyomusunuz?
 8. kapalıdır. keşke sadece sevmiyor olsa. belki nefret var o yolların sonunda.
 9. caniniz herhangi bir seye sikildiysa kesin sevmiyodur bence. arayin agzina sicin ibnenin lan sen beni nasil sevmezsin diye. sizin gibisini bulmus da bunuyor yavsak. hayret bisi ya.

bir erkeğin sevmediğini anlamanın yolları hakkında bilgi verin