şükela:  tümü | bugün
  • bir erkekte bütün erkekleri bulmaktır... belki bizi de bi gün biri bulur diye temenni eder, selam eylerim...

(bkz: ukte)
  • (bkz: ikrar)
  • (bkz: evlilik)
  • kadınlar için daha kolaydır çünkü zaten kadınların bütün erkekler dediği dünya üzerindeki erkeklerin, hadi iyimser olalım, onda biri falandır. yani hangi kadın şahin k'yı, oray eğin'i, yılmaz özdil'i vazgeçilecek erkekten sayar mesela en basiti? di mi? e haklıyım tabi.
  • devamında sizi ne doktorlar ne mühendisler isteyecek, siz varmayacaksınız.

-ee sonra ?

sonra göt gibi ortada kalacaksınız.

güzin abla/2010

/ yukarıdaki örnek bütün erkekler benim olsun, sevgilim varken 5 tane de cepte dursun hesabı yapılarak yazılmamıştır, vazgeçilmez değilseniz bir işe yaramaz demek istiyorum /
  • tavlayı, batağa tercih etmek bi yerde.
  • insan evrim stratejisinin bir gereği. kadınlar yapıları gereği tek erkekle çiftleşip sadık olmaya meyillidir. meyillidir ki erkek de onunla kalsın ve yavrusuna baksın.
  • erkekler ne kadar cok dolleyebilirimci bir sisteme sahipken kadınlar tek eslilige genetik kodlamaları sebebiyle zati pek bir yatkınlardır.

cagın getirdikleri sonucu mutasyona ugramıs gibi gozukseler de, cogu kadın cokesli yasarken icgudusel, karaktersel vb. durtulerden/durumlardan ziyade sadece erkeklere denkliklerini kanıtlamak ugruna kendilerini kepaze etmekle mesgullerdir.

bir erkek icin butun erkeklerden vazgecmek pek cok kadın icin "allah kahretsin dunyanın geri kalan karsı cinsleri beni bekliyordu, gercekten deger mi" labirentlerinden ziyade "yasasın. sonunda bir iliskinin benim acımdan en guzel haline ulasıldı" mutlulugudur.

yanındaki adama bakıp "hic kimse o'nun tırnagı olamaz" inanısıdır.

"o'nu hicbir hemcinsi icin hicbir kosulda asla gram uzmemeli" cabasıdır.

yagane dongusu ask-sevgi-ask-sevgi olandır. (aynı insana defalarca asık olunabilir. basıma geldi ordan biliyorum.)

bu kısmı acık ve nettir.

peki karsındaki adam senin icin dunyanın butun kadınlarından vazgecer mi?
    esas problem burada baslıyor...
  • bunun için insanın gözünün de gönlünün de doyması gerekir ki kişinin gözü dışarı kaymasın. sonra "aa bu da güzelmiş, yok bu daha iyiymiş" demesin insan.

(bkz: gözün doysun)