şükela:  tümü | bugün
  • evet beyler hep kızlar evde kalacak değil ki tahminimce (bkz: 35)çünkü bu yaş bir erkeğin aşık olduğu kadını bulmak için sınırdır, 40-50 yaşında da evlenir ama aşkı bulması güçleşir.
  • ülkemizde evde kalmak için genellikle yaş sınırı yoktur. ben 37yim ve ana-baba evinde kalıyorum. amerikan ailelerinde ise 18-20 yaşından sonra bu neredeyse mümkün değil*. çocuk reşit oldu mu şutluyorlar* evden.
  • kişiye göre 35-40 aralığında olan yaştır. etrafımdaki çok yakın iki örnekten yola çıkalım. biri 34 yaşında, fiziken gayet genç, zihnen hala 20 yaşında, aklı fikri tokmak işlerinde, asla evlenmek gibi bir düşüncesi yok. diğeri tam 40 yaşında. bu yaşa kadar çok yakışıklıyım(değil), kadınlar benim için deli oluyor(olmuyor), zengin kadınlar lüks arabalarla peşimden koşuyor(yalan) gibi argümanlarla evlenmedi, bolca seks yaptığını, dünya güzeli kadınlarla yattığını iddia ediyor, ama palavra. tam 35’ten sonra evlensem mi diye düşünmeye başladı, girişimleri başarısız oldu, kimseyi beğenmiyor. 5 yıl boyunca sağdan soldan görücü usulü kız buldular, beğenmedi. tam şu sıralar umudunu tamamen kesmiş durumda, evlenemeyeceğini bildiği için bu benim tercihim, evlenmek istemiyorum triplerine girdi, antropoza girmesi de yakındır. ikisi arasındaki benzerlik ise yaşa göre takındıkları tavır. şu an 34 yaşında olanın sonu da bir seneden sonra diğeri gibi olacak.

benim çıkarımın şu: ekstra bir kadın çevren yoksa ve döküntüleri toplamak istemiyorsan 35e kadar evlen, yoksa sonrası kadere kalıyor. ayrıca 35e kadar evlenirsen döküntüleri toplamazsın gibi bir kaide yok, bu sa dipnot olsun.
  • 30 olabilir çünkü 30'dan sonra kolay kolay kimse beğenmez aday sayısı iyice azalır işin daha da zorlaşır ancak evde kalmak diye bir şey bence yok...
    doğru adayı bulana kadar kürek çekmek en doğrusu yani insanları evde kaldın evlen artık baskısıyla zorluyorlar bu da acele ettiriyor ve mutsuz evlilikleri beraberinde getiriyor, can sıkıcı.
  • bu konuda ahkam kesmek için "evde kalmak" kalıbının kökenini bilmek gerekir.

kızımız ev kızıdır, yükseköğrenim görmemiştir, evde çeyiz dizmekte, sarma sarmakta, pencereden dışarı bakmaktadır. evden çıkmamaktadır. bu kızı kimse almadığı zaman bu kız evde kalmış olur.

oğlumuz ise ev dışı görmektedir, okumaktadır yahut okumamış ama bir yerlerde çalışmaktadır. başka insanlarla konuşabilmekte, yeri geldi mi sevişebilmekte, kaçak et kesmekte, arkadaşlarıyla tatile gitmekte, ayrı eve çıkmışsa ki çıkmıştır büyük ihtimalle eve rus çağırabilmektedir. bu adam yaşı elli de olsa yüz de olsa evde kalmış sayılmaz.
  • parasının dip olduğu herhangi bir yaş dilimidir.
  • evdeyim arkadaşlar beklerim

(bkz: yaş 40)