şükela:  tümü | bugün
 • kız ile erkek arkadaşlığının varlığını sorgulayan soru cümlesi.
 • (bkz: atesle barut)
 • belki de insanlık tarihiyle eşzamanlı olarak her daim insanların kafasını kurcalamış sorulardan birisidir. cevabı ise tabi ki her referans noktasına göre değişecektir. bu soruya "evet tabiki olabilir" diyecek olan birçok insan vardır elbet. fakat olaya bir de şu açıdan bakmak gerekir. bir insan karşı cinsten biriyle cinsel bir münasebete girdiği halde arkadaş kalabiliyorsa zaten bunu tartışmaya gerek kalmaz.
  bence cevabı her halikarda "evet" olan bir sorunsaldır bu. çünkü karşı cinsten de çok iyi arkadaşlar edinilebilir. hatta ve hatta insana çok faydalı olabilir bu arkadaşlıklar.
 • (bkz: fuckmate)
 • net bir cevabi ol(a)mayan bir soru. karsi cinse ilgi duyan bir erkek ile karsi cinse ilgi duyan bir kiz arkadas -en azindan baslangic icin- olurlar. ancak -bilmiyorum bu olayi sadece turklukle ya da holywood filmleriyle sebeplendirmek ne kadar dogru olur- taraflardan birinin digerine gonlu oynar*.
  bundan sonra taraflardan birisi kendi kafasina gore takilirken, digeri icin uzun bir platoniklik sureci baslar. bu surecin sonu eger platonik olan kiz ise en yakin arkadasinin omzunda aglarken, platonik erkek ise raki masasinda kankasina olayi acar.
  bu andan itibaren diger tarafa da haber gider ve gergin bir bekleyis baslar. guzel arkadasligi sevgililik muessesesine kurban edip etmeme arasindaki gidis gelisler ve bu arada sanki hicbirsey yokmus gibi ayni ortamlarda gergin bulusmalar surer gider..
  en sonunda arkadas degil, sevgili olmaya karar verilir..birkac ay sonra yasanan ayrilik sonunda, eldeki arkadaslik da biter ve hikayenin sonu gelir..*
 • bir erkekle bir erkeğin veya bir kızla bir kızın arkadaş olabilmesi kadar normal olan, sorulması bile saçma olan sorudur. bir kızla bir erkek illa sevgili mi olmalıdır, sevgili olamıyorlarsa konuşmamalımıdırlar? sorularını akla getiren abuk soru aynı zamanda
  (bkz: işin gücün yok mu kardeşim)
 • anlamsız * çeki$meler, anla$mazlıklar, sorunlar ya$anmayacağı/daha az ya$anacağı, her iki taraf da farklı telden çaldığından cevap aranan soruların daha da azalacağı, olaylara ba$ka bir yönden bakılması sağlanacağı için "evet" yanıtının yapı$tırılabileceği soru.