şükela:  tümü | bugün
 • gerçekleşiyor.
 • bir tane ermeni tanımayan puştların götünden sallaması.

  oğlum adamlar sözcü okuyor, telefonu onuncu yıl marşıyla çalanı var ermeni dediğin adamın senin.

  tanım: bir ermeni dahi etmeyen ötekici piçlerin çomarlığı.
  bahsi geçen kişi kimse, ermenilikle alakası yoktur.
  kendinize bahane bulmayın, yunana itelemeye çalışmayın, bu şahıs senin benim gibi türktür. hani kendinizden 101 sene önce yaşamış devlet adamlarının yaptığının arkasında duruyorsunuz ya atamız dedemiz diye, bugün bahsettiğiniz kimse o da herhalde sizin torunlarınız tarafından "atamız dedemiz" diye anılsın ve yaptıklarının arkasında durulsun istiyorsunuz.

  sevgiler.
 • ırkçılığa dökülmemesi gereken konu. yoksa hibineyi sevdiğimden değil.

  ırkçılığın her türlüsü, ögh, pis, kaka. çıkaralım kafaları taş devri mevzulardan. hem biz hem onlar. hatta mümkünse siz, biz, onlar kısmı da olmasın işin. biz diyelim nihayetinde.

  tanım:
  dünyanın puppet masterlar tarafından yönetildiği, geçtiğimiz yüzyılın son çeyreğinden beri ortadayaken, çok ta şaşılmaması gereken durum.
  birisinin; mustafa kemal'in gençliğe hitabesinde de tabir ettiği gibi, dahili bedhahlar rolüne soyundurulması gerekiyordu ve bu kişi olmaya, malum kişi kendi rızasıyla aday oldu. onun verdiği kararlar, sadece puppet masterların çizdiği yolun türkiye ayağı. tabi ki bizi din ile vuracaklardı, ya neyle vuracaklardı. mustafa kemal'in ölümünün ardında çok hatalar yapıldı devlet tarafından, çok görmezden gelindi. kurtuluş savaşında beraber kan döktüğümüz niceleri, eğitimsiz, hizmetsiz ve dahi insani yardımlardan mahsur bırakılarak; bugünün ayrılıkçılarına, yobazlarına ve hatta teröristlerine dönüşmeleri için ortada bırakıldı.

  hanımlar ve beyler, eğer ki bugün olan her işin sorumluluğunu bize yönetenlere atacaksak vay bizim halimize, daha çok üten olur bizi. az saksıya yatırım yapıp okuyun. bugün elinizin kolunuzun bağlı olduğu hissiyatını size nasıl aşıladılar. nasıl oldu da, ışıklar saçarak doğmuş bir millet (bkz: ör; kadınlara ilk seçme ve seçilme hakkının tanınması), tecavüz yasalarını oylamaya sunacak cesareti kendinde gören basiretsizlere kaldı.

  uynanın arkadaşlar. sorun bir tek ülkemiz de değil. sorun bugün dünyanın her köşesinde; ve zaman, artık oldukça kısa.