şükela:  tümü | bugün
 • ırkçılığa dökülmemesi gereken konu. yoksa hibineyi sevdiğimden değil.

  ırkçılığın her türlüsü, ögh, pis, kaka. çıkaralım kafaları taş devri mevzulardan. hem biz hem onlar. hatta mümkünse siz, biz, onlar kısmı da olmasın işin. biz diyelim nihayetinde.

  tanım:
  dünyanın puppet masterlar tarafından yönetildiği, geçtiğimiz yüzyılın son çeyreğinden beri ortadayaken, çok ta şaşılmaması gereken durum.
  birisinin; mustafa kemal'in gençliğe hitabesinde de tabir ettiği gibi, dahili bedhahlar rolüne soyundurulması gerekiyordu ve bu kişi olmaya, malum kişi kendi rızasıyla aday oldu. onun verdiği kararlar, sadece puppet masterların çizdiği yolun türkiye ayağı. tabi ki bizi din ile vuracaklardı, ya neyle vuracaklardı. mustafa kemal'in ölümünün ardında çok hatalar yapıldı devlet tarafından, çok görmezden gelindi. kurtuluş savaşında beraber kan döktüğümüz niceleri, eğitimsiz, hizmetsiz ve dahi insani yardımlardan mahsur bırakılarak; bugünün ayrılıkçılarına, yobazlarına ve hatta teröristlerine dönüşmeleri için ortada bırakıldı.

  hanımlar ve beyler, eğer ki bugün olan her işin sorumluluğunu bize yönetenlere atacaksak vay bizim halimize, daha çok üten olur bizi. az saksıya yatırım yapıp okuyun. bugün elinizin kolunuzun bağlı olduğu hissiyatını size nasıl aşıladılar. nasıl oldu da, ışıklar saçarak doğmuş bir millet (bkz: ör; kadınlara ilk seçme ve seçilme hakkının tanınması), tecavüz yasalarını oylamaya sunacak cesareti kendinde gören basiretsizlere kaldı.

  uynanın arkadaşlar. sorun bir tek ülkemiz de değil. sorun bugün dünyanın her köşesinde; ve zaman, artık oldukça kısa.
 • herhangi bir ırka indirgemek ne kadar yanlış olsa da türkiye cumhuriyeti'nin sonunun yavaş yavaş geldiği bir gerçektir. umudumu kaybediyorum. tıpkı benim gibi berbat hisseden milyonlarca insan vardır bir yerlerde biliyorum. bize bunu, bu umutsuzluğu yaşatanlara ne desem gg.
  ancak hiç bir şekilde güvende hissetmiyorum kendimi, tıpkı kendini güvende hissetmeyen milyonlarca insan gibi.
  ya istiklal ya ölüm diyenlerden, ya makarna ya kömür diyenlere kaldı ülke.. allah sonumuzu #hayır etsin inşallah...

  ya bizdensin yada karşı tarafta düşmandan beter vatan hainisin diyorlar resmen. ben hiç bir şeye ait olmadan, arkamda devletim var diyerek, duyduğum bu güvenden asla şüphe duymadan, herhangi üst düzey bir bürokrat yada mevki makam sahibi bir insanın torpili altında olmadan, hiç kimsenin adamı olmadan insan olarak mutlu bir şekilde yaşamak istiyorum sadece. tıpkı benim gibi isteyen milyonlarca insan gibi.