şükela:  tümü | bugün soru sor
324 entry daha
  • birbirlerine yahut aile dışı bireylere gerçek hayatta ya da sosyal medya üzerinden kendini/ilişkisini kanıtlama yarışında olmama durumu da bu huzurun en güzel örneği. kendiyle, ilişkisiyle, ailesi ile barışık, başkalarının onayına ihtiyaç duymayan, kimseyi kıskandırmaya ya da bir şeyleri kanıtlamaya çalışmayan komplekssiz bireylerle gerçekleşebilecek detaylardır.
    bir de yanına tarçınlı kurabiye kokusu eklenirse oh mis.
  • turuncu aspiratör ışığı. ne zaman bu ışığı görsem mutlu oluyorum. bunun muadili fırın ışığı var bide. fırına yapışıp pişen keki izleyebiliyosam huzur doluyorum :)))
  • cocuk kahkahasi. kesin bilgi, yayalim. cocuksuz evlerde de isbolumu. ısbolumu yapilabiliyorsa hersey yolunda demektir. cunku karsimizdakine sinirlendigimizde ilk once feragat ettiklerimizi geri cekerek karsi tarafi cezalandirmayi seceriz. huzur saygidan ileri gelir. sevgiden degil.
  • tepkileri makul, uysal çocuklar.
    elbette büyümüş te küçülmüş, yahut dünyaya tepkisiz çocuklardan bahsetmiyorum.

ancak çocuklar bizim aynamız, biz nasıl davranıyorsak , içimizde hangi enerjilerle yaşıyorsak onlar ayna etkisi ile direkt olarak kopyalıyor ve kişilikleri tamamı ile bunun üzerinden oluşuyor.

bir evdeki huzuru evli çiftlerin birlikte yarattıkları sinerjinin yanı sıra kişilerin birey olarak hayatlarındaki kavgalarla başa çıkma şekilleri de elbet belirliyor , bu noktada
    izleyin çocukları,
    isteklerini bağıra çağıra dile getirenleri,
    ağlayarak iş yaptırma yolunu seçenleri
    yahut ailesi ile direkt olarak, sakince iletişime geçenleri

inanın kolayca anlayacaksınız o evdeki huzuru yahut huzursuzluğu.
  • televizyona veya telefona gömülmeyip, sohbet etmeye can atan, aile içi etkinlik yapmayı seven bireyleri görmek. ki etkinlikten kastım beraber çay içmek, çekirdek kuruyemiş yemek bile çok güzel etkinliklerdir.
  • bir evde kedi varsa o evde her türlü huzur bulunabilir.