şükela:  tümü | bugün
  • bunlardan biri kesinlikle tavanının yüksek olması. ülkemizde tavan yüksekliği en az 2.4 metre , en çok da 4 metre olarak belirlenmiş.
  • duvarda güzel ve kaliteli bir saat olması. saat önemli.
  • içindeki kişiler
  • manzarası
  • o evde yaşayanların karakterleri, dünyaya bakış açıları, yaşama dair merakları hakkında ipuçları veren; yine o evde yaşayanların hayatlarında tutku duydukları şeyleri bir nebze olsun diğer insanlara gösteren bir takım detaylardır.
  • şömine.

ahşap zemin.

edit: ya kardeşim illa bir mesaj, illa bir ders vereceksiniz ha. neymiş içindeki insanlarmış da, onların düşünceleriymiş de... onu mu sormuş adam? bi siktirin gidin sözlükten.

edit 2: kendisine ithafen edit yazdığım entry silinmiş.
  • eşimle yeni evlendigimizde bir rum evinin tekrardan yapılmış giriş katında oturuyorduk taksim'de.ev 1 oda 1 salondu.geceleri evin içinde nedense çok fazla salyangoz oluyordu,baya büyük salyangozlar,sanıyorum evin tahta kısımlarını yiyorlardı.internet,televizyon,bilgisayar da yoktu,en büyük keyfimiz birlikte akşamları kağıt oynamak ve arkadaşlarımızın gelmesiydi.aslında yıkılmak üzere bir evdi denebilir.sonrasında taşındık,evler degişti.zamanla bazı olaylar oldu ve eşime olan güvenim sarsıldı,şimdi hangi eve gidersem gideyim kalbim huzursuz ve kırgın tek başıma aşamıyorum,yokmuş gibi davranmaya çalışıyorum bu duygulara ama olmuyor.bu kırgınlık hissi geçmiyor maalesef arada bir burda sitem ediyorum rahatlamak için ancak o kadar.yani demek istediğim evi değerli kılan o evin içinde hissedilen duyguların sıcaklığıdır.
  • yalıtımı der geçerim. kışın sıcak, yazın serin daha değerli bir şey olamaz, düşmanım komşum olsun.