şükela:  tümü | bugün
 • hoşaftan soğutan yarışma.

  hakikaten ülkeyi laboratuvar, kendimizi de denek olarak görmeye başladım. devlet televizyonunda oluyor bunlar.
 • fizik tedavi projesinin finale kalmaması bir skandaldır. bunun aksini iddia eden meyveyi evde kaynatamayan bir şeydir.

  biri gelmiş malzeme diyor, hafiflettik diyor, jüriye de gönderdik diyor kolay üretilir diyor...
  hoşafın argesi de var bi de... arge yani, meyveleri almış naasıl kaynatsam diye çalışmış basıncı falan ayarlamış herhalde,termostat falan kasmış... düdüklüde mi iyi oluyo çelikte mibakırda mı hmmm...

  (bkz: yumuşatamıyorum konuşmamı yardım edin)
 • aklıma hababam sınıfı'nda hoşafına yapılan maçı getirmiş başlık.
 • ''yeni bir milli içeceğimiz mi doğuyor'' dedi biri.hoşaf lan bu allah belanızı vermesin hiç mi görmediniz ne doğması lan.bu erkek halimle ben bile artık ciddi ciddi türban takmayı düşünüyorum.
 • programda projeleri değerlendiren kişiler ve bu kişilerin değerlendirmesi sonucu yarışmayı kazanacak olan projenin kim tarafından desteklenerek hayata geçirileceği hakkında bilgim yok. yani trt'nin parası mı bu işe harcanıyor bilmiyorum. eğer öyleyse durum fena. fakat yıllar önce kanal 1 ya da habertürk'te böyle bir program vardı. bir proje tanıtılıyor yatırımcılar da proje için kurulacak şirketten belli bir hisse satın alıp yatırım yapıyorlardı. önemli olan üretilecek malın ticaretinin kolay yapılmasıydı. bu kişiler yatırımcı (öyle olduğunu umuyorum). muhtemelen de kafalarına yatmayan ve yüksek teknoloji gerektiren bir iş olduğunu düşündükleri o fizik tedavi projesine yanaşmadılar. ki bu kişilere para geleceğine kesin inanmadıkları hiç bir şeye para harcatamazsınız. sonuç olarak ticaretini yapabileceklerini düşündükleri bir mala (ufukları kadar) para yatırmışlardır. olay bundan ibarettir.
 • ablamız hoşaf hammadesi olarak ne kullanıyor çok merak ettik.

  (bkz: ne içtiysen ben de istiyorum)
 • beşiktaş pelerini giymiş türbanlı bir kardeşimizin başarısıdır.
 • programın amacını bilmiyorum sanırım en iyi fikri seçmeye çalışıyorlar. aferin çok güzel düşünmüşsünüz, hoşaf bu önemli tabi, tüm ileri teknoloji üretimimiz buna bağlı. teprikler hoşaf mucidi.

  edit: yeni bir icat bakımından düşününce gerçekten saçmalıktan başka bir şey değil, ama ticari anlamda düşünüldüğünde ben de ikna oldum sanki. şimdi fizik tedavi aracı üretip satmak mı kolay, hoşafa pazarlama yapıp satmak mı? olayı bir de böyle düşünmek lazım. bilemiyorum altan, kararsızım.