*

şükela:  tümü | bugün
 • transferden kasıt yıldız oyuncuysa tüm galatasaraylıların aslında çok büyük ümitle beklemediği hadise.
  ancak beterin de beteri var:

  (bkz: bir fenerbahçeli olarak avrupa kupası beklemek)
 • "ne hasta bekler sabahi,
  ne taze oluyu mezar,
  ne de seytan bir gunahi,
  orta sahada top yapacak,
  icabinda oyunun aki$ini degi$tirecek,
  kullandigi olumlu toplarla
  seyir zevki sunacak
  bir topcuyu bekledigim kadar.

  gecti istemem gelmeni
  yoklugunda buldum ribery'i
  ayhan'i yeniden kazandim
  yaydim oyunu kanatlara,
  birak vehmimde golgeni
  gelme artik neye yarar.."*

  edit: bu siiri de necip fazil'dan uyarladik.. 3 ay gecmeden ayhan sakat, ribery kacak.. ayhan'in yerine altan, ribery'nin yerine de ilic koyarak okuyun bu siiri.
 • kendi kisisel zevki icin baskalarinin ceplerinden paralar dokmesini, oraya buraya kefalet imzasi atmasini, borca girmesini beklemektir.
 • malesef sürekli haim fresco'nun olaya el atmasına ve akabinde babayı almaya alışmaktır.
 • bir amerikali olarak sempati beklemek.
 • sarısına kırmızına kurban olduğumun takımının maalesef son yıllarda içine düştüğü maddi kaosun yarattığı nafile bir beklentidir. böyle bir haldeyken galatasaray'dan şampiyonluk istemek oldukça iyimser bir beklenti olur. maalesef takım duraklama döneminde.

  yine de o kadar mutluluk yaşattı bu takım bizlere. katlanırız n'apalım..
  (bkz: taraftarız biz çekeriz cefa)
 • cepleri kurcalayıp ahh ulen olsada versem denilen durum
 • galatasaraylı arkadaşlarımın çok da ümitsiz olmaması gereken bir olaydır.

  transfer aslen takımı güçlendirmek için yapılır, zayıf noktalara güçlü elemanlar alınarak, takımı her yönden güçlendirmektir. ancak günümüzde transferler isim alınması yönünde oluşuyor ne yazık ki. bu durumda da az parası olan transfer yapamıyor, en azından yapamadı deniyor, alınan oyuncular isim olmadıkça.

  galatasaray mali bir kriz yaşıyor, elbette aşacaktır. bu sene yıldız alınmaz seneye alınır, seneye de başka bir takım alamaz belki. bu durumda beklenilen şey bir yıldız olmamalı, takım ruhuna uygun, savaşçı bir asker beklenilmeli. bunlar galatasaray'a başarı ve dolayısıyla yıldız getirecek oyunculardır. iliç de bunun iyi bir örneği. yıldız değil, ancak sonuna kadar savaşçı, tıpkı song, tomas, altan gibi.

  galatasaray takımı kadro olarak sos vermiyor. belki kanatta bir problem olabilir, ancak okuduğum kadarıyla oraya da bir oyuncu bakılıyor. gerets iyi bir teknik direktör. doğru bir seçim yapacaktır.

  rakiplerimden ricam, bu seneyi toparlanma senesi olarak görmeleri. galatasaray türkiye'nin en büyük üç futbol kulübünden biridir, ve bunu hiçbir şey değiştiremez. ben de beşiktaş - galatasaray maçında sırtına vurup teselli edecek adam değil, her zamanki gibi gerçek bir rakip isterim. tıpkı karşı tarafın da istemesi gerektiği gibi.