şükela:  tümü | bugün
  • ütü fabrikasında çalışan ali oğuz gümüş'ün başına gelmiştir.

elektrik faturasını ödemek için bankamatikten para çekmeye giden şahıs hesabında 50 milyon tl olduğunu görünce bankaya başvurmuş...

ne yaptın sen be abi...

"bir gecede hesabına 50 milyon lira yattı. paranın nereden geldiğinin belirlenmesi için gümüş'ün hesabına bloke konuldu."

link:
  • banka sisteminin yavaşlığını gösterir. havale dediğin 10 saniye süren işlem.

not: kelime oyunlarına başladığıma göre artık ölebilirim.
  • 2.ocak.2014 itibarı ile benim hesabımda olacak süper olay (tabi para bulup da tam bilet alabilirsem)
  • en doğrusunu yapmış, akıllı vatandaşın başına gelen olay. çünkü o parayı ondan söke söke alırdı banka. aynı şey bir çobanın başına gelmiş ve sonu hapis ile bitmişti.
  • konuya çok vakıf değilim ama yurtdışına bu parayı transfer etmek gibi bir opsiyon varsa ki var, kullanılabilir.

genelde yırtdışına büyük para transfeleri sıkıntılıdır ama ne kadarı gitse kar yav. 1 milyon bile havadan para gelse al yunanistandan bi gayrimenkul, yaşa gitsin mis gibi.
  • şuradaki resimden anlaşıldığı kadarıyla adamın bakiye -30 lardaymış ilaç gibi gelmiş, günlük faiz de işlemez mis. ayrıca valla helal olsun ay sonu gelmiş -30 iyi yani.

edit : cakabo uyardı fark 30 binmiş lan ne biliyim atm de o kadar para görmüşlüğümüz mü var kafa gitti tabi. oha 30 binlik kmh mı olur lan. adama tam 50 milyon yollamamışlar yalan haber 49 milyon falan yollamışlar.
  • 2004 yılında başıma gelmiş olay.

arkadaşlarla bankaya gittik. malum ay başı para çekilecek yemekler yenecek. daha ilk haftadan harçlık bitecek sonra aç gezilecek.

neyse girdim şifreyi. para çek dedik. çekilebilir tutar 50 milyon!

- nasıl olur lan!
    + noldu lan?
    - olm hesapta bir yanlışlık var
    + nasıl yani
    - 50 milyon yatmış
    + harbi mi?
    - valla lan
    + bi yanlışlık vardır olm gir içeri sor
    - babamı arıyım önce ben
    + ara tabi bankacı olm baban yönlendirir hem

* alo
    - alo baba!
    * söyle
    - baba hesapta bir sorun var galiba
    * nası bir sorun
    - 50 milyon yatmış benim hesaba. kartı çıkardım tekrar denedim yine öyle görünüyor
    * yoktur hata filan
    - olmaz olur mu baba 50 milyon diyorum
    * ulan pezevenk 200 milyon telefon faturası gelmiş eve. arta kalan harçlık o güle güle harca
    - ama baba....
    * ...
    - babaaa!!?!
    * (dıt dıt dıt dııt dıııt)
  • bir rüya :-)
  • esas sorulması gereken soru "o para aslında nereye gidecekti?" olmalı. 50 milyon lan bu! öyle sende bende ha deyince çıkacak para değil. neyse ki -bankamatikten anladığımız kadarıyla- işlem gören banka garanti bankası. soruşturma olsa da usulen olur.