• (bkz: temel reis)

hahahahhahahahahahah. yeminle yaratıcılıkta çığır açıyorum.
  • (bkz: gemim var)
  • maryland
  • eski çin uygarlığında iki kardeş yaşarmış. ponk ve haribarobuşkibaribon. anne-babaları bu iki kardeşi eşit olarak sevmelerine karşın haribarobuşkibaribon ponk'u daima kıskanır, isminin uzun olmasını kardeşine karşı bir üstünlük olarak görürmüş. "naber lan kısa isimli çocuk? isim dediğin benimki gibi olur oğlum" nevinden soğuk espriler ile kardeşine büyüklük taslarmış.

günlerden bir gün bu iki kardeş oyun oynarken haribarobuşkibaribon kaza ile bir kuyuya düşmüş. "imdaat imdaat kurtarın beni" diye ağlamaya başlamış. bunu gören ponk hemen kuyunun başına gelmiş ve abisine sakinleşmesini öğütleyip köye doğru yol almış. gördüğü herkese "fanilapuşkibanbon kuyuya düştü nolur kurtarın" diye yalvarıyormuş. panik halde haribarobuşkibaribon demek güç olduğu için insanlara duyurması bir hayli zaman almış.

köylüler kuyunun başına toplanarak elbirliğiyle haribarobuşkibaribon'u boğulmak üzereyken kurtarmayı başarmışlar. haribarobuşkibaribon kardeşine dönüp nefretle haykırmış; "neredeydin haa? beni ölüme terk ettin değil mi?" o güne değin abisine saygıda kusur etmeyen ponk dayanamamış;

"senin ben ismini sikeyim amına kodumun baribanatuşkifanfinifonu seni. herkese marimanapuşkitantiniton demek zorunda kaldığım için geç kaldım a ibine."

bu sözleri işiten haribarobuşkibaribon hatasını anlamış ve uzun bir isme sahip olmanın hiçte iyi bir şey olmadığını anlayıp kısa isimli kardeşi ponk'dan özür dilemiş.
  • (bkz: kaçakçı)
  • yagmur
  • (bkz: paqize)
  • (bkz: ismail abi)
hesabın var mı? giriş yap