şükela:  tümü | bugün
  • soz-muzik zeki muren, ussak eser. 60larin basinda bestekar bizzat seslendirmistir bu eseri, 1985'te ise samime sanay "sevgi uzerine sohbet" isimli albumunde okumustur, guzel de okumustur.sozleri:
    bir gonul hikayesi anlatirdi gozlerin
    uzaklarda olsan da senin kalbimde yerin
    anlatamam kalbimin macerasi cok derin
    uzaklarda olsan da senin kalbimde yerin
  • parçayı ilk kez musiki derneğimizde duymuştum ve tabi ki her ritimci gibi çok sevdiğim bir parça olmuştu: ...olsan da senin (tek tek) kalbimde yerin...
  • şüphesiz ki zeki müren'e ait parçalardan biri. söz ve müziğinin zeki müren'e ait olmasından dolayı değil ama. bazı şarkılar böyledir. biri çıkar öyle bir okur ki kaç farklı yorumu olursa olsun hiçbiri onun kadar içinize işletemez o parçadaki hissiyatı. yaşamış kadar hissedersiniz onunla beraber aynı duyguları. bundan dolayıdır parçayı dinlerken etrafa atılan "anlatamam, kalbimin macerası çok derin, çok derin." bakışları. bayılırız yaşanılanların büyüklüğüne atfetmeye ama bana kalırsa bu bakışlarla ispat edebileceğimiz tek şey okuyanın tam anlamıyla sanatçı olduğudur.

http://www.youtube.com/watch?v=trmk5lbfehu
  • sanat güneşimin insanlığa hediye ettiği bir eser. bu hediye için minnettarım, teşekkürlerimi gönderiyorum kendisine her dinlediğimde. kendisi bu eseri öyle muhteşem okur ki, başkası okumasa dersiniz. bazı şarkılar böyledir, bir tek zeki müren okusun diyesi gelir insanın.

ben de bu önyargıya sahip bir kişi olarak, bu eseri sesini ve yorumunu her zaman çok beğendiğim genç bir radyo sanatçısından dinledim ve çok beğendim. bu şarkıyı bilenler, vurgularına hakim olanlar, zeki müren'in şarkının neresinde nefes aldığını benim gibi ezberlemiş olanlar bu yoruma da bir göz atsınlar derim.

https://www.facebook.com/…5483052618&type=2&theater
  • ne de güzel bir eser.. linet versiyonu daha çoşkuludur, en çok zeki müren kederlendirir. girişi bile yeter. "keşke müzeyyen senar da okusaymış" diye şikayet ettirir insana.. üzer, üzer..
  • bu parçanın bir de linet yorumu vardır. muhteşemdir.
  • "anlatamam kalbimin macerası çok derin" mısraını öyle bir okur ki paşam, "çooook" derken "anlatama[yacağını]" iddia ettiği her şeyi, her şeyimizi ortaya döker.