şükela:  tümü | bugün
  • ön bilgilendirme: şimdi okuyacağınız yazı saçma sapan bir şey olacak, size çok şey katmayacak ve okuduğunuz için belki de ''gitti lan üç dakikam'' diye düşünebileceksiniz haberiniz olsun.

tanım: yaklaşık iki saat önce bankamatik kuyruğunda beklerken önümüzdeki pazar günü (23/10/2016) için kendim ve kız arkadaşım için planladığım gezi ve fotoğraf programıdır efendim.

şöyle ki; kuyrukta bekleyen vatandaşların en arkasında sarı bir kedi de bekliyordu bizimle beraber. bir iki dakika oturduktan sonra yavaşça kalkıp aksayan sol arka ayağına aldırmadan yavaş yavaş kaldırımın kenarından yürüyerek bizden uzaklaştı, köşeyi dönüp gözden kayboldu.

tam bu sırada kuyruğu terkedip onu takip etmek, nereye gittiğini izlemek istedim ama işte malum, işler güçler beklemezdi. ben de tek boş günüm olan pazar günümü bu iş için ayırmaya karar verdim. sabah erkenden kalkıp sağlam bir kahvaltı edeceğim sevgilimle. sonra elime fotoğraf makinesini alacağım, üstüme sıcak tutacak şeyler giyeceğim ve yanıma bolca yaş mama alıp düşeceğim yollara.

yaşadığım yer küçük bir anadolu şehri. pek hareketli değil ve yapacak fazla bir sosyal atraksiyon yok. bu pazar da böyle geçsin bakalım.

plan şu: yolda karşımıza çıkacak ilk kediyi kendimize hedef olarak seçeceğiz. o kediyi tüm gün (eğer bi aksilik çıkmazsa geceye kadar diye umut ediyorum) takip edeceğiz uzaktan. ama kendimizi ona hiç göstermemek niyetindeyim. uzaktan onun tüm gün neler yaptığını izleyip belgeleyeceğiz.

girip çıktığı her çöplüğü, tekme yediği her adamı, kavga ettiği her kediyi, uyuduğu her kovuğu belgeleyip onunla beraber üşüyüp acıkacağız. peşinden bir an bile ayrılmak yok. öğleden sonra 3 saat bir kaldırımda uyursa biz de onun biraz uzağında onunla beraber bekleyeceğiz.

gezdiği tüm yolları (ki eğer fazla geniş bir alanı turlarsa haritada bir rota da çizmeyi düşünüyorum) onunla beraber biz de gezeceğiz. o çöplerden birşeyler tırtıklarken biz de böyle ıvır zıvır bişeyler yeriz ama kedi gibi, içeri falan girmek yok. ta ki akşam olup hava karardığında geceyi geçireceği yere gelene kadar ona hiç görünmemek ama tıpkı o kedi gibi bir gün geçirmek istiyoruz.

sonra gece onu (belki ailesini ya da arkadaşlarını) nefis bir ziyafet bekliyor olacak. yanımıza aldığımız yaş ve kuru mamalarla seçtiğimiz kedinin pazar gecesini mutlu sonlandıracağız. farkında olmadan bizimle gününü paylaştığı için ufak bir hediye yani. sonra da sıcak bir yerlere gidip günün kritiğini yapacak, tüm gün buz gibi bi havada kedilerin neler yaşadığını anlamaya çalışmanın mutluluğunu yaşayacağız.

eğer bir aksilik olmazsa bu entry pazartesi günü (24/10/2016'da) güncellenecek ve çektiğimiz fotoğraflardan oluşturduğum 'kedi günü', public bir facebook albümü olarak bu entry'ye eklenecek.

not: öyle ulvi bir görev yaptığımızı falan düşünmüyorum. mümkünse kimse bu etkinlikle ilgili laf sokmaya çalışmasın çünkü o gün bana ait ve neyle istersem onunla meşgul olurum. öyle salak salak dağda bayırda dolaşacağımıza, tüm günü bilgisayar/tv başında ya da bir iki cafe'de geçireceğimize bol yürümeli, üşümeli ve acıkmalı bir gün geçirmek geldi içimden, bunun direkt hayvanseverlikle falan da ilgisi yok aslında. etkinliğe ekleme yapmak isteyen olursa mutlu olurum. pazartesi görüşürüz. okuduğunuz için teşekkürler :)
  • fikir güzel ama uygulaması imkansız. kedi dediğin bir deliğe girer, şehrin öbür ucundan çıkar. onun girdiği yerlere giremezsiniz, hızına yetişemezsiniz adam kafasını soktuğu her yere sığıyor.
  • ilgiyle izleyeceğim etkinliktir. bir gün zamanım olursa ben de aynısını yapmak isterim.
  • bir trafoda bitmesi muhtemel organizasyon.

şaka bir yana güzel düşünce. ancak türkiye'de uygulanması için çelik gibi sinirlere sahip olmanız gerekebilir..
    kedileri tekmeleyen tonlarca orospu çocuğu varken; bunlara 1 gün boyunca kayıtsız kalmak çok zor.
  • rastgele gezmeye neden olan aktivitedir.

nedenini görmek için:
    1- google görselleri açın
    2-cat gps tracking yazıp arayın

böyle bir şey

harita üzerindeki bu renkli çizgiler, sahipleri tarafından gps yardımı ile izlenen ev kedilerine ait.

ev kedisi.

hayırlı işler.