şükela:  tümü | bugün
  • kullanılmadan önce iki kere düşünülmesi gerekendir. dışarıda otururken asker annesi olduğunu iddia edip size ısrarla çiçek satmaya çalışan yapışkanlar gittikten sonra. normalde oturduğunuz yerin önünden geçecekken, sanki rahatsız etmek istemiyormuş gibi adeta kibar bir beyefendi misali arkanızdan dolanıp giden, üstelik sokakta büyüyen yaratığın adı da köpek.

2011 yılında hakareti hak eden birine köpek demek artık köpeğe mi hakaret mi oluyor ne!!
  • köpeğimize "şerefsiz köphek!!1" veya "adi köpekh?!" dediğimiz oluyor sahiden de. (daha çok oynarken veya severken. *gülüşmeler*) ama bir insana köpek demem için ya köpekleri ya da insanları hiç tanımıyor olmam gerek, ki ikisini de iyi kötü bildiğimden köpeği hakaret olarak kullanamıyorum.
  • kesinlikle kullanılmaması gerekendir, bir an önce kişisel sözlüklerin hakaret bölümünden çıkartılması lazım. benim oğlum köpek, bildiğin dört ayaklı ve onun tür adının bir hakaret olarak kullanıldığını görmek canımı yakıyor.
  • (bkz: tahir efendi bana kelp demiş)

bazen ayar olarak geri dönebilir.
  • pek de hakaret sayılmaz, mesela bi duvar yazısında şunu görmüştüm: "bir köpeğim vardı bana sadıktı, bir sevgilim vardı köpeğim kadar olamadı."
  • robert de niro tarafından bile kullanılmaktadır.

(bkz: robert de niro'nun trump videosu)
  • bazılarına söylendiğinde evet köpeklere hakaret olmaktadır..