şükela:  tümü | bugün soru sor
 • psikiyatri doktorları tarafından yaşanmış olaydır.
  psikiyatri bölümünde tedavi görmekte olan bir hasta kaybolur. doktorlar acayip telaşlanır filan.ararlar tararlar hasta yok. en sonunda emniyete haber verme kararı alırlar bir sorun çıkmasın diye. bildirirler hastanemizden böyle böyle bir hasta kaçtı dikkat edilsin diye. bunlar tamamen ümidi kesmişken adamı beyaz önlükle dahiliye bölümünde yakalarlar(vizite çıkmış hasta kontrol ediyor)
 • (bkz: scrubs)
 • karanlık odada hasta yatarken duyulan hırıltılarla uykudan uyanmak. "nooluyoz ülen" demeye kalmadan yatağın ucunda oturan yarma gibi bir insan silueti görmek. sen kimsin sorusuna adamın "hebeleleöö" gibi bir cevap vermesiyle bir anda saçların beyazlaması. refakatçi annenin çığlıklarıyla odaya doluşan hasta bakıcıların çığlıklar atan adamı odanın dışına sürüklerken "asabiyeden kaçmış yenge kusura bakmayın" demeleri.
 • hastanede nöbetçi eczacı olan anneyi ziyarete gidilir. karşılıklı çaylar içilirken pencere tarafından gelen bir gürültü üzerine cryptorchid o tarafa yönelir. zemin kattaki eczanenin hafifçe aralık penceresinden fıskiyeden akan suyun sesi gibi bir ses gelmektedir. perdeyi açınca karşılaşılan manzara korkunçtur. dördüncü kattan atlayan bir hasta kafa üstü yere çakılmıştır. duyulan ses ise fışkıran kanların sesidir.
 • (bkz: riget)
  (bkz: the kingdom)
 • süper dalgın olan doktorun,hastasını,kendi odası müsait olmadığı için yandaki odaya alması,çıkarken hastanın üzerine kapıyı kapatıp üstüne bir de kilitlemesi,yarım saat sonra başka bir doktorun kapıyı açıp zavallı hastayla karşılaşması,doktora hastasının onu beklediğini haber vermesi,doktorun tamam geliyorum deyip gelmemesi,sonunda çığrından çıkmış hastanın doktorun odasını basması,doktorun saf saf "ben sizi unuttum ya kusura bakmayın" demesi.bi de cerrahtı bu adam,iyi doktordu da,işte dalgındı biraz.
 • poposuna kola tenekesi sokmayi basarmis yasli bir amca, acil serviste doktor beklemektedir. iceri giren hemsire once amcayi bir kontrol eder ve saskinlikla "amca sen nasil yuttun o tenekeyi?" diye sorar.
 • hastayla ilgili bilgi alan nöroloji asistanı:a hasta:h
  a:kaç yaşındasınız
  h:18
  a:peki şikayetleriniz ne zaman başladı
  h:geçen sene
  a: peki geçen sene kaç yaşındaydınız?*
 • mekan bekleme salonu
  su makinasinin uzerinde, icice duran bardaklardan biri alinir, su icilir
  bos bardak elde kalir, koyacak ye bulunamaz, sekreter kiza copun yeri sorulur

  kiz bi bardaga bi suratiniza bakar ve soyle der:
  oraya makinanin uzerine birakin!
 • acile gelen amcanın mantardan şikayet etmesi
  bir saat burası dahiliye amca, cildiyeye git yakarışlarına kulak asmaması üzerine derdinin dinlenmeye başlaması
  amcanın 95ten beri mantar olduğunu ancak son bir kaç gündür kaşıdıkça dersinin kalktığını anlatması
  amcaya hangi ilaçları kullandığı sorulması
  amcanın inatla kaşınsın kaşınsın, ama kalkmasın derisi, çok tatlı kaşınıyo demesi
  bu arada bir kedinin gayet rahat tavırlarla hastaların arasından süzülüp ekgnin altında duran su kabından su içip yine salına salına dışarı çıkması