şükela:  tümü | bugün
  • kafama çok takılıyor düşünüyorum acaba kendine asla bir zararı dokunamayacak bir canlıya zarar vermekteki motivasyon ne olabilir? neden bir insan bir kediye, bir köpeğe, bir kuşa üstelik işkence ederek zarar verir? bundan zevk aldığı için mi? ailedeki sevgisizlikten mi? şiddet görmekten mi? bir insana zarar veriyorken belli sebeplerin oluyor. bana hakaret etti, namusuma göz dikti, saldırdı vs. bunda bir etki var diyelim ki buna da sonuna kadar karşıyım.
    mesela bu hangi etkinin tepkisi? .
    peki bu?
    ya da bu
    hangi duygunun sonucu? bunlar sadece birkaçı biliyorsunuz ki binlerce canlıya binlerce işkence yapılıyor. insan kendisinden güçsüz bulduğu her canlıya mutlaka zarar mı vermelidir? ruhsal veya fiziksel. mesela ben bugün şu videoyu izledim. ! kanım çekildi sözlük... bu kadar kötü olmak zorunda mıyız?
  • günlerdir gelen hayvanlara yapılan vahşet haberleri üzerine tekrar uzun uzun düşüncelere beni sürükleyen başlık. azalarak bitin adi pislikler hatta bunların hepsini bir çukura doldurup toplu katliam yapılsın görsünler bakalım acize zulum etmek nasıl bir şeymiş.