şükela:  tümü | bugün
  • yeni ev, yeni sevgili ve bilimum yeni hede kutlaması yapmaya giderken, hediye olarak hep birlikte tüketilecek ve mutluluk verecek içki olan şarap alınması ile, içkiye katılan yeni anlam.
    hatta, ek olarak çeşitli şarap aksesuarları ile *** süslemeler de yapılabilir.
  • eger biraz eskimişse ve koleksiyona katılabilecekse, açılmaya kıyılamayan şarap.
  • kendime sandviç bile hazırlamaya üşenen biri olmama rağmen, geleceğini bildiğim akşamlarda beni mengenli aşçı kıvamına getiren hediye.
  • alkol sever bir bünyeler isteyip de bir türlü şaraba kıyamamaktan gerçekleştiremez bunu. hayır kaç şişe götürcen bir de? ayyaş adamın arkadaşları da ayyaş oluyo amk.
  • bazen öğretmenler günü hediyesi de olur. olay tekirdağın malkara ilçesinde geçmektedir. malkara'nın çok sayıda üzüm yetiştirilen ve bu üzümlerden çok güzel şaraplar yapan köyleri vardır ve bu köylerdeki öğrenciler taşımalı olarak çalışılan okula gelmektedir, hal böyle olunca:

ö: öğretmen
    v: veli

v: öğretmen hanım öğretmenler gününüz kutlu olsun.(elindeki siyah torbayı uzatır.)
    ö: ne gerek vardı, bak şimdi utandırdınız beni. lütfen.
    v: olur mu alın lütfen. ben bunu sizin için bu seneki hasattan ayırdım.
    ö: ne ki bu?
    v: (gayet sevimli bir şekilde) şaraaap, bizim bağın üzümlerinden.
    ö: ay nasıl olur, şimdi müdürümüz görse çok kızar.
    v: alın siz alın, soran olursa süt dersiniz. gazeteye sardım zaten, kim bilecek ne olduğunu.
    ö: -mavi ekran-
  • her zaman hediye olarak ilk aklıma gelendir.değişir kişisine göre ama genelde karadut ve böğürtlen şarabından harika hediye olur.
  • eğer tokat'tan gelecek bir mahlep ise hediyelerin en güzellerinden biridir..
  • rose ise eğer daha bi güzeldir.
  • ben şarap, içki filan içmeyen biriyim, dindar sayılırım.
    mardinde olduğumu bilen bir arkadaş oranın şarabının güzel olduğundan filan bahsetmişti. eski mardin'de gezerken her yer sağlı sollu şarap satıcısı. içimden arkadaşa hediye götüreyim dedim ama ne bileyim garip oldum, haram mı acaba dedim.

sonuç: aldım bir şişe manastır şarabı, koydum bavula gidiyorum. günah değildir inşallah:)
  • bence klas bir hediyedir. avrupa filmlerinde gördüğümüz yemeğe giderken şarap götürme adeti bizde de olsaydı gayet hoş olabilirdi.