şükela:  tümü | bugün
 • aklım almıyor.
  bütün her şeyi yapan bir kişi olduğuna inanıyorsun, jüpiter’den örümceğin ince bacağına kadar her şeyi dizayn eden üstün bir skill.. ve ürünlerine desteğini hiç çekmeden her aksaklığı, yaralanmayı da iyileştiriyor.. artı, zibilyon çeşit bir araya gelince bir bütünlük içinde sistem oluşturuyor.. bütün bunlarla birlikte büyük bir mütevazilikle kendini sessizce gizliyor, istese (senin inancına göre) ortalığı bam güm gümbürdetir, ama sessiz ve gizli iş yapmayı tercih ediyor.

  bu inandığın gizli kişi sana sözlerini göndermiş, diyorsun. alıp duvara asıyorsun, haydi eyvallah..

  bundan daha saçma bir gerçek daha var mıdır şu dünyada?
  lan o duvara astığın (senin inancına göre) bitten pireye havadan suya bütün temel kavramları icat eden kişi! kavramlar bir yana, makarnayla çalışan beyin yapmış sana işte.. çok acayip bir metin olması ve senin de acayip merak etmen gerekmez mi?
 • senelerdir, çocuk veya yaşlı birisi kur'an hatmettim veya okudum diye bir muhabbete girerse iyi niyetle sorarım "ne anlatıyor" diye. arkadaş anlayarak okuyan kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. e diyorum meali yanında yazıyor, okurken buradan da bakabilirsin. zor geliyor diyorlar. uzun sürüyormuş öyle olunca. dps kasıyorlar, grind yapıyorlar adeta, oyun dilinde konuşacak olursak. her ana mümkün olduğunca fazla sure sıkıştırıp sevaplanalım istiyorlar.

  sen napıyorsun derseniz, ben de kırk yılda bir açıp okumaya çalışıyorum bir iki kur'anı. gel gör ki devamını getiremiyorum. zamanım da çok fakat anlatılanlar çok sert, gaddarca geliyor. söyleyince de "o zamanlar orta öyleydi" diyorlar. onlar da haklı.