şükela:  tümü | bugün
 • duruma gore farkindaligin getirdigi cirpinislar gozlemlenebilir. farkinda olunmadigi gosterilir, hal ve tavirlarda olumlu degisiklikler gosterilir. bu sayede "ay tam ayrilcaktim, bi anda bisi oldu, duzeldi" yorumlari alinabilir. ama ilk ve ikinci devre gibi uzatmalar da biter ve kisa surerler.
 • iyi niyetin devreye girdiği andır, kişinin duvara toslamasına engel olacak bir lükstür.
 • kötü bir histir, ardından çok şey anlatır, hissettirir insana..

  asıl koyan tarafı ise, kişinin bu konuda çaresiz kalması, elinden birşey gelemeyeceğini farketmesidir..

  bitmesi gerekirken, böyle bir anlayışa varmak ise koymaz, rahatlatır, durum karşılıklı ise çok daha iyidir, medenidir..
 • uzun zaman işidir bu. "bitemez ben onsuz yaşayamam" çığlıkları gelir once muhtemelen. sonra insan bui kurtarır kendini ağlayıp zırlamaktan sıkılıp planlar yapılır. biraz gelişmişse öngörü gelecek tahmin edilir. daha da abartılıp stratejiler belirlenir . bu süreci yaşayan bireylerin ilişkileri bitmek üzeredir ve bu kişiler de sonun başlangıcını hissetmektedir.
 • beraber yapilan sohbetlerin yerini, beraber seyredilen televizyon almis ise , eve gitmek zorlasmis, iste biraz daha zaman gecirmek icin bahaneler aranmis ise, sizi gordugu zaman gozunde beliren ferin yerini artik duyarizlik ve sikinti almis ise, en yogun is gunun de bile sese heyecan olarak yansiyan telefonlariniz hizlica kapatilan zorunluluklar haline gelmis ise, ucuncu kisiyle beraber yasanan keyifleriniz iki kisilik keyiflerinizden daha keyifli hale gelmisse, asik arkadaslariniza hafif bir kiskanclikla bakmaya baslamis iseniz ve dokundugunuzda ya dokunuldugunuzda iciniz artik urpermiyorsa ayrilik zamani gelmistir. son kacinilmaz ama ertelenebilir. ertelemek ise isi sadece daha bir zor hale sokacaktir.
 • gözler aynı düzlem üzerinde yol almamaya başlar, sözcükler birbirini tamlamamaya ve alışkanlıklar bile yabancı gelmeye... yenilen yemeğin lezzeti, az önce öpülen dudağın tadını alır götürür... bitmiş sevişmenin ardından tv de o an ne olduğu düşünülür...
 • nasıl ki köpek depremi hisseder, kimi zaman da taraflarda biri ya da diğerine, veyahut cemil cümlesine ilişkinin biteceği malum olur.

  ancak burada iki olgu arasındaki önemli bir farkı gözden kaçırmamak gerek: köpek ortada hiç bir jeolojik hareket yokken deprem olacağına ikna olursa, psikolojik travma yaşadığı ile kalır. fekat eğer ilişkinin taraflarından biri fol ve dahi yumurtanın yokluğunda "bitti.. bitiyo.. allah bak şimdi kesin bitti!" paranoyalarına fazlaca kaptırırsa, yarattığı gerginlik sonucu kendi eliyle ilişkinin sebebi olabilir, hafazanallah...
 • eskiden saatler süren muhabbetler gitgide kısalmaya başlar. her iki taraf gergindir. gülüşmeler bile sinirlidir. her iki taraf ortada sorun yokmuş gibi davranmaya çalışır ama ortada sorun vardır ve halledilememiştir. iki taraf anlamıştır ilişkinin biteceğini ama anlamazlıktan gelir ta ki o gün gelene kadar. ve ikisi birden o gün anlamıştım zaten ben der.
 • yerinde sayar sözcükler... konuşursunuz ama on beş dakika boyunca aynı, sıradan, gereksiz, sebepsiz muhabbet döner, herhangi bir konuda,... onaltıncı dakikada "neyin var senin" aşamasına gelinir. "yok bir şey", "var var! söylesene..." muhabbetleri dakikaları daha götürür ilişkinin ömründen... tutuk taraf açılır eninde sonunda, derdini söyler... bu söyleme aşaması on gün sürer, yirmi gün sürer... ama söyler, en sonunda söyler...
  öbür taraf zaten çoktan anlamıştır, muhabbetler haftalar önce kuluçkaya yatmıştır... vurur elini masaya, "her şey için teşekkür eder" ve gider... işte tüm bu hikaye boyunca iki taraf için de vakıf olunan tek kavram bir ilişkinin biteceğini anlamaktır.
 • ba$ladigi ana tekabul eder.