şükela:  tümü | bugün
103 entry daha
 • zaten bir ilişkiye hiçbir zaman hazır olmuyor insan.

  kişinin kontrol etmesinin mümkün olmadığı bileşimler, atomlar, zaman, rüzgarlar, yapraklar uçuşuyor ve nihayetinde hazır olmadığınız bir şeyin içine atılmış oluyorsunuz.

  zaman geçiyor, kişinin kendi, çevresi, kararları, toleransları ve alışkanlıkları değişiyor. görece yaşlanıyor, bilgin oluyor ama bir eksiklik devam ediyor.
  bir zamanlar sıkı sıkıya tutunduğu umutları yok oluyor, yerlerini daha önceden hiç düşünmediği, hatta düşünmeyeceği şeyler geçiyor yerine.

  sonra sevginin ne demek olduğunu, bunun için nelerden vazgeçip nelere katlanabileceğini düşünüyor usul usul.

  düşünmediği zamanlarda hayatının başka konulardaki akışını en düzgün hale getirmek için çabalarken bir yandan da düşünmemeyi öğütlüyor kendine, hazır değilsin, düşünme, bırak, akışına bırakmayı da akışına bırak demek çok zor bir şey.

  en hazır olmadığımız anda, en rahat ve artık akışıma bırakmanın nirvanasını yaşarken en savunmasız yerden vuruyor bu bizi. aynı, çok severken, hiç de hazır değilken kaybetmeye, kaybettiklerimiz ve geride bırakılışlarımız gibi.

  kaygı duymak doğal. insanoğlu olmanın en büyük laneti bence bu kaygı. sırf kaygı uğruna kaybettiğimiz şeyler, kimseler, duygular..

  o yüzden belki de zaten hazır olmamamız gerekiyordur.

  belki de, kendimizi savunmasız ve akışına bırakmamız gerekiyordur.
 • duyup, duyabileceğiniz en saçma ilişkiden kaçış klişesi cümledir. ilişki zaten ansızın iki insan arasında anlık arzu duyulmasıyla başlar. ne yani birine ilgi duymadan 1 yıl önce mail mi atalım? telgraf mı çekelim? ya da 1 yıl hazırlık sınıfında okur gibi "sevgililiğe giriş 1" mi okutalım. artık bu kabak tadı veren klişeden kurtulup insanlara "bak seninle x nedenden dolayı olamaz" diye anlatın, yalan rüzgarları dinsin artık.

  zaman isteyenler ise samimi değildir. "üstünden zaman geçince belki unutur" ümidiyle bu samimiyetsiz manevrayı yapar. zaman, ayrılık gibi faktörler girince araya sevgiliniz bile sizden soğuyabiliyor ve yeni başlayacak bir ilişki için bunu istemek öyle bir ilişkinin hiç olmayacağı hatta ölü doğduğu anlamına gelir.

  edit : imla