şükela:  tümü | bugün
105 entry daha
 • geç kaldığın sadece o değildir.
  hayal kurarsın; sonu gelmez bir okyanusta tek başına olmanın özgürlüğüdür hayal kurmak. karanlığa inat yürüdüğün yollardır, dudaklarına yerleşen tebessüm. zamanın akışını fark edemediğin hayaller. bir kar tanesinin ağır çekim düşmesidir oysa zaman; usulca kavuşur toprağa, tutamazsın. tuttum zannedersin oysa, gözlerine bakıp solursun derinden.
  içinde kuşlar havalanır, çığlık çığlığa.
  gözleri ürkek bir serçenin çırpınışıdır, taşkın bir nehir gibi kabaran yüreğinde. hayallerin sonu gelmez, kaybolmak istersin o zeytin gözlerinde.
  aşk mı bu? hep bir soru işareti.
  tenini kasıp kavuran fırtına geriye bir avuç sevgi sözü bırakır, geceye usulca kaybolan bir avuç fısıltı. başka bir söz, başka bir nefes yoktur artık sıradan yaşamında. verandayı dört koldan saran sarmaşıklar gibi sarar bedenini o ateş, için için yanarsın. sadece o ve sen varsın hayallerde, uçsuz bucaksız karanlıkta parlayan bir çift göz.
  geleceğe dair hayaller vardır zihninde ve onu düşlersin her an; kaçtığın uykular bile öyle umarsız, biçare. gözlerini her kapattığında onun silueti canlanır. bir hayaldir seslenen, onun sesjni taşıyan rüzgara karışan fısıltı hep onun şarkılarını söyler. ama soru işaretleri birikir zihninde, çığ olur.
  bir gün uyanırsın ve gerçekler tüm çıplaklığıyla dökulür. kendi çıplaklığındır; o ödün vermez zırhının ardına gizlediğin gerçekliğin. o oradadır aslında, ama sen çok geç kalmışsındır gerçeklerle yüzleşmekte. zihnindeki cendere; ya bir hayali seçmek ya da kabullenerek gerçeği unutmak. hayat her zaman gri tonlar sunmuyorki, hayal kurmak faydasız.
  her zaman altın bir tepside sunulmayan nice şey gibi, ulaşamadığın nice hayalin gibi.
  kabullenmek kolayı seçmek gibi gelir başta oysa, ama ömür boyu sürecek bir pişmanlığın izini sürmektir. en yoğun duygularında bile hep bir şüphe varsa, geç kalmışsındır. sadece ona değil, hayaline. o hep oradaydı, hep seninleydi, bir sozüne verirdi dünyaları. ama eksikti bir şeyler, adını koyamadın sadece. oysa biliyordun icten içe, aynaya baktığında görüyordun.
  belirsiz zamanlarda ortada kalan bir aşk hikayesinin masumu oydu, canı yanan da o oldu, tam da olması gerektiği yerde olduğu halde.
  geç kalan sendin, olmazlar silsilesi ile boğuşurken, bir kar tanesi gibi avuçlarindan kayıp gitti belirsiz bir zamana.
  geç kaldığın sadece o değil, hayallerine de geç kaldın.
24 entry daha