şükela:  tümü | bugün
  • bir insanın bir insana güvenmesi büyük cesaret, büyük deliliktir. insanların bencilliğini, çıkarcılığını, iki yüzlülüğünü görmüşken ve bunca örnek yaşamışken bu duyguya sahip olmak... h.siktirrrr derim başka da bi' şey demem.

aslında tamamen güvenmemek değil de her zaman açık kapı bırakmak en iyisi .en azından ben biliyordum dersiniz.
  • insan her daim güvenmek ister, birşeylerin eksik kalacağından korktuğu için. ve defalarca güvenir bu yüzden. sıkıntı ne kadar güvendiğindedir aslında. sonsuz güven her daim sorun yaratacaktır, kişi kendine bile bu denli güven duymamalıdır ki bir şeyler ters gitmeye başladığında yıkımlar büyük olmasın.
  • o insan sizi hayatının merkez taşlarından biri durumunda tutuyorsa kesinlikle harika bir olaydır.

var bu şekilde güvendiğim biri. beni hayatının merkezinde bulunduran.
    adı v ile başlıyor. burayı okuduğunda anlayacak kendini.
    hemcinsim de değil üstelik.
    ve benden canımı istese veririm. ciddiyim.
    tüm şifrelerimi, tüm adreslerimi.

çok güzel günlerimiz oldu. çok güzel şeyler paylaştık. 40 yıllık dostum sanki.
    yardıma ihtiyacı olsa misal, iki elim kanda olsa olmaz demem. koşarım.

bana hiç ihanet etmedi.
    etmeyeceğinin garantisi değil bu biliyorum. zaten bunu da; ben ona güvenirken düşünmüyorum.
  • orospu çocukluğudur. açık ve net. bunu tatmayan sözlük yazarı ya 12.5 yaşındadır ya da ankara harikalar diyarında yaşıyordur.
  • yıllardır yapmadığım şey. sanırım ergenlikten çıktıktan sonra kimseye tam anlamıyla güvenmedim ve hiç de haksız sayılmadığımdan eminim.
  • kendime bile bazen güvenemediğim için çok çok zor olduğunu düşünüyorum. ne komplolar dönüyor arkadaş. yalan içinde yalan söyleyenlerle karşılaştım ben. beni yönlendirip kendisi yalan söylediği halde bana yaptığın hiç hoş değil diyenle bile karşılaştım. ama belli bir vakitten sonra yapılabilir bence. prensipler önemli. sırf bu yüzden bir insana yapabileceğim en son şeylerden biri onun güvenini boşa çıkarmak. belki böylece daha güzel dünyaya doğru yol alırız.****
  • insan hep kendinden yanadır ki bu sebepten başkasına güvenmek de tam anlamıyla mümkün değildir. ha güvenirsin, güvendiğin konu neyse seni hayal kırıklığına uğratmamış da olabilir ama bu referans bir model değildir yani süreklilik arz etmez. yine de birine güvenmek istiyor insan; endişe etmeden sırtını yaslamak, gözünü yummak.
  • sikilip kendine gelmekle sonuçlanır. ağrı dağı'na bile sırtınızı dayamayın derim.
  • sonucunu "değdi mi amk?" şeklinde değerlendireceğiniz gerçeğini değiştirmeyen durumdur.