şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: mülkiyet hakkı)
    (bkz: öeehh)
  • kölelik sisteminin kaldırılmasıyla yeryüzünden silinmiş olması beklenen durum.
  • kediye taninan ayricaliktir. bir kedi asla sizin kediniz olmaz, siz ancak o da sansliysaniz bir kedinin insani olabilirsiniz.
  • daha iyisi -insanlığa- sahip olabilmek.
  • ne kadar zaman zaman bir insana sahip olunduğu sanılsa da aslında asla mümkün olmayandır.
  • sen de ona aitsen ve bu karşılıklı durum ikinizin de hoşuna gidiyorsa muhteşemdir.

gerisi yeryüzünde cehennem.
  • bir insani kendinize asik etmenizle gerceklestirebileceginiz eylem. yapmayiniz, sayet yapanin amina koyimdir.
  • zordur aslında. sahip olmaya çalıştıkça ters teper çoğu dişi kişilikte. sen istedikçe karşında zamanla yıkılması zor bir duvar oluşur. bunu farkettiğimde henüz daha küçüktüm ama anladım meseleyi. bir daha aynı hataları yapmadım.
  • bir meta olarak değil de, bunun duygusal ilişkide anlatamadığım bir boyutu var. seks veya evlilik değil, bir insana ruhuyla bedeniyle tamamen sahip olduğunu bilme duygusu. tatmin. başka bir seviyede bağ kurmak, güven. yani çok seviyorsun ve doyumsuzsun, bir şeyler bekliyorsun ama ne olduğunu bilmiyorsun. daha nasıl sahip olabilirim bu insana? nasıl bir bağ kurabilirim? korkmak istemiyorum. tüketmek istiyorum o insanı kendi özüm bir parçam gibi olsun istiyorum. allahım nasıl hastalıklı bir şey. bir çaresizlik devası olmayan bir dert. susmak, sadece varlığından keyif almak. ama bunları nasıl tek başına hissedersin?

bıraksalar gökyüzü kendini ikiye bölecekti, çünkü iki kişiydik demiş şair. manyak bu adamlar.