• karşıdakinin size güvenmediğini hissetmeniz.
  • yalanı vazgeçilmezi yapmış olması ve bunu hayal gücüne de uygulayıp, durmadan gerçekte olmamış şeyler anlatmasıdır.
  • denizde yüzerken sağ kulaç atıp kafalarını sola, sol kulaç atıp aynı anda kafalarını sağa çeviren insanlar bende bir soğuma yaratabilir. bu şekilde yüzenler denizde açığa doğru bir istikamette ilerleseler bile boylarını aşacak derinliklere kadar gitmiyorlar. bir diğer ilginç özellikleri ise çok fazla köpük ve gürültü çıkarsalar da bu hareketlere oranla saçlarının çok az ıslanıyor olması. bir kadına çok aşık olsam bile ilk deniz tatilimizde bu şekilde yüzdüğünü görsem eminim bir şeyler yitip giderdi bende.
  • "kid a, ok computer'da mıydı?" diye sorması mesela.
  • bana karşı en ufak bir sinir gösteren insandan sonuna kadar soğuyorum. hatta direk konuşmuyorum ve görmemezlikten geliyorum. bilerek yapmıyorum bunu bu arada. cidden içimden gelmiyor ve konuşarak kendimi gereksiz sıkıntıya sokmak istemiyorum.
  • samimiyetsiz bulduğum insandan net uzak dururum.bir de samimi gördüğüm, yakın davrandığım insanların bunu düşüncesizce kullanmaları sınırlarını bilmemeleri soğuma sebebimdir.
  • (bkz: sosyal ilişkileri matematiksel hesaba indirgeme)

bu tarz kişiler sizin faydanıza ya da sizin hoşunuza gidecek bir şey yaptığında bunu içinden geldiği için değil kendi hanesine +1 yazabilmek için yapmaktadır. hiç beklemediğiniz bir anda sizi ipotek altına aldığını düşündüğü bu artıları tahsil etmek için kapınızı çalıp sizden bir favour istemesi şaşırtmayacaktır.
  • dirty talking yapmaya çalışırken "sadece sen sik beni, gece gündüz sik, senden başka kimse sikmesin" demesi :/

vay arkadaş nasıl bi toplum olduk biz?
  • merhametsizlik, bencillik.
  • ikiyüzlülük, samimiyetsizlik, -miş gibi görünmek.
hesabın var mı? giriş yap