şükela:  tümü | bugün
  • sır, gizem ve sizi aptal gibi gösterecek yalanlardır...
  • cikar yol yoksa en produktitif nefret bahanelerinin uretildigi esiktir.
  • herhangi bir nedenle iletişimi koparmak.

çünkü bu "artık konuşulacak bir şey yok, olsa bile diyaloğa girmek istemiyorum" demek. böyle olunca, "halledilecek" bir mesele de kalmamış oluyor haliyle.

ilişkiyi eksi bilmem kaç derecede dondurarak yavaştan uyuklatıp öldürmek yani. söylenmemiş ne varsa söylenemeyecek demek. perde bir daha açılmayacak, son sahnenin üstüne başka sahne yok, akılda kalanla yetinilecek demek. yazarı vefat ettiği için bitmemiş kitap melankolisi, tamamlanmamış hayat döngüsü, yarım kalan filmin sonu nasıl olacak merakı.

edit: (bkz: sevmek/@toroslardir benim yurdum)
  • sizin gözünüzde onu o yapan değerleri kaybetmesi. sorumsuz, kendini bilmez birine dönüşmesi. sizin için herkes gibi, sıradan biri haline gelmesi. ve evet etrafınızda böyle insanlardan çokça olduğu gibi onunda bi farkı kalmıyor. bu durumu siklememeye başladığınız anda o eşiği geçmişsinizdir #gngrhll
  • sevilen insan için oldukça zor eşiktir. çünkü; bu eşiğe gelinmeden önce bu son diyerek aslında 100 kez daha şans verilmiştir. ama en son dediği noktadan sonra tükenmişlik başlar, artık alacağı bir şey kalmadığı gibi, içinden bir şeyler yapmak,bir şeyler paylaşmak gibi faaliyetler bitme noktasına gelmiştir. bu eşikte bile hala şans vermeye devam edilir aslında. zamanla güzel şeyler yerini umursamazlığa bırakır. kırılsada artık bu kişiye koymaz, aslında çok üzüleceğe şeye duyarsız bir hale gelir. duyarsızlık arttıkça da o kişi artık sıradan bir kişi haline dönüşmeye başlar. aslında şu cümlede olayı özetler ' insanlar artık seni eskisi gibi kullanamadıklarında sen değiştin derler' . evet insan değişir ama bu değişimin temel nedeni; yaşadıkları, yaşamaya maruz bırakıldıkları şeylerdir. sürekli kendinden veren (emek,zaman,para) insan bir yerden sonra verecek bir şeyinin kalmadığının farkına varır. bunları veriyorkende gözleri açıldığında bir bakar ki ; karşılığında hiçbir şey almamış. bu gerçeği gördükten sonra da işte bahsedilen eşik gelir.' sevdiği insandan vazgeme eşiği' inanın bana seven insan bu eşiğe çok kolay gelmez. getirenler utansın.
  • hayatına kolay kolay insan almayan, hayatından çıkarırken de zorlanan biri olarak bu eşik bende öyle bir nokta ki, o insan benim içimdeki tüm ona verdiğim değeri yerle bir edecek bisey yapması lazım, bunun en büyük ornegi de bana samimiyetsiz davranması, şu hayatta en onem verdigim seylerden biri samimiyet.

yüzüme farklı konuşup, arkamdan başka bisey demesi, sadece ona anlattıklarımı başkalarından duymam gibi seyler aslında.

aslında gerçekten şunu yapabilsek cok güzel olur, herkese bize ne kadar değer veriyorsa okadar değer verebilsek, üzülen taraf da olmayız
  • ne kadar hızlı arkadaş olursanız vazgeçmesi o kadar kolay oluyor. adeta eşik değil eşikcik
  • kalk ve aynanın karşısına geç.
    o güzel yüzünü izle uzun... uzun...
    sahip olduklarını düşün...
    seni seven ve gözünden bir damla dahi düşmesine izin vermeyen insanları...
    yeteneklerini düşün..
    tek başına hayatta kalma mücadelesini verecek kadar fazla olan gücünü...

bırak artık avuntuları...
    şu an aynaya yansıyan geçici güzelliğine ve sahip oldukların için sana yaklaşanları bırak...
    haketmediler, onlara sunduğun aşkı, sevdayı, oysa ayaklarının altına sermeye hazırdın.
    ama onlar hoyratça harcattılar gözyaşlarını hiiçç acımadan hemde...
    seni senden almalarına, eksiltmelerine, üzmelerine, yıpratmalarına izin verme, toparlan!
    çok mücadele ettin “sen” olabilmek için “seni” kaybetme, iyi bak kendine.
    sen kaybetmedin unutma..

hadi toparla valizini artık on(lar)dan vazgeçme zamanın geldi...
    kendi karanlığından çık, dön yüzünü o küstüğün güneşe.
    bütün gücün ile ayağa kalk.
    bu kalkış, bir daha ne olursa olsun düşmeyecek olmanın kalkışı olsun.
    böyle bir günü, bir daha asla yaşamayacaksın sana söz!

edit: harf hatası.
  • aldatıldığınızı öğrendiğiniz zaman silersiniz sizde bir kalemde.