şükela:  tümü | bugün
 • düşün düşün bulamadığım bir şey. yani düşünün, genç bir insansınız; tıp okumak, startup kurmak, kanadaya yerleşmek, kurumsal bir firmada yükselmek, kpss ile devlete atanmak gibi çeşitli yaşam hedefleri/kariyer planlarınız olabilir.

  ama etrafımızda gördüğümüz binlerce emlak ofisini dolduran lakayıt, gebeş, sinsi, üçkağıtçı, avam tipleri düşündüğümde hayatta onları bu noktaya getirenin ne olduğunu anlamakta zorlanıyorum. insan zorda kalınca orospuluk bile yapıyor yeri gelince fakat emlakçılık da böyle bir zaruret olarak ele alınabilir mi? yok hayır ise; bunu kendi için kim, neden ister? bu yola nasıl girilir? düşün düşün, yok kardeşim, çıkamıyorum işin içinden.
 • kolay para kazanma arzusu.

  adamın biri ev satıyor, diğeri alıyor. sen sadece bu ikisini buluşturuyorsun. ki bu işi basit internet siteleri bile yapabiliyor. neyse sen bunu yaptın diye 200 binlik bir evde 3-4 bin tl kazanıyorsun en az.
 • öğretmenlikten emekli olması.
 • çünkü çok başarılı olup çalışıp iyi bir avukat olsan iyi bir adalet sistemi yok. geceni gündüzüne katıp doktor olmayı başarsan hasta yakınları hayatını tehdit eder. öğretmen olsan millet tatiline ve kazandığın paraya laf atar. kimyager, fizikçi vs. bilim için bir şey yapsan kimse iplemez. ama hali hazırda vatandaşlarının çoğu yozlaşmış bir ülkede yeterince kurnaz olursan milyon para yapabilirsin üstte saydıklarımın çeyreği kadar emek vermeden. burası türkiye.
 • fazla tlc izlemek
  (bkz: buying alaska)
  (bkz: property wars)