şükela:  tümü | bugün
  • elektrik alınamayan insana karşı beslenen duygu. ne yaparsa yapsın sevilmedi sevilmiyor sevilmeyecek..
  • her ne kadar insan sebepsiz olduğu için bunu dile getiremese de, bazı insanların acayip bir sevilmeme durumu vardır. genelde bu insanlar ilerleyen zamanda sevilmeme durumuna bir kılıf oluşturacak hatayı ya da sevimsizliği yapar ve beni bu belirsizlikten kurtarırlar.

(bkz: bir şey biliyoruz da sevmiyoruz)
  • bu bende çok oluyor. mesela tipini beğenmediğim adamı veya kadını sevmem. görünce de hiç iç geçiririm geldi yine tipini siktiğim diye. sevmemekten öte bi tiksinti hali. çok mu yüzeyselim? evet belkide. görünce off karıya bak diye içimden geçirmediğim kadınları sevmiyorum mesela.
  • altıncı his bence bu . biriyle tanısınca kötü bir enerji aldıysam zamanla da onu sevemediysem bana ne kadar iyi davranırsa davransin en sonunda bir kötülüğü dokunuyor tanıdığıma pişman ediyor tecrübe ile sabit. o zaman da keşke altıncı hissime güvenip pek yüz vermeseydim diyorum . ruhsal etkileşim diye birşey cidden var sevmiyorsaniz yanında kötü hissediyorsanız uzak durun
  • birisini hiçbir neden olmadığı halde sevmiyorsanız hastasınızdır.
  • ''hiçbir şey bilmeyen hiçbir şey sevemez.
    hiçbir şeyden anlamayan insan değersizdir.
    oysa anlayan biri,
    hem sever hem fark eder hemde görür...
    bir şeyde ne kadar çok bilgi varsa,
    o kadar büyük sevgi vardır...
    bütün meyvelerin çiçeklerle
    aynı zamanda olgunlaştığını zanneden biri,
    üzümleri hiç tanımıyor demektir.''

(bkz: paracelsus)
  • tipine bakiyor olabilirsin ben konusma sekli tipine bakip hic sevmeyebilirim.
  • sevdiğim insanlar dışındakilere genel olarak tavrım.

insanlığı genel olarak sevmiyorum. hepimiz kedi olsak da yanısı olurdu gerçi.
  • mümkün değildir.

hiçbir neden yokken sevmemek demişsiniz; sonra elektrik alamamaktan, kötü enerji almaktan, altıncı hislerden bahsetmişsiniz. bunlar neden değil mi yani? birini sevmemek için ondan somut bir zarar görmeniz gerekmiyor ki.

bu nedensiz sevmemeler daha çok kadınlar arasında oluyor. iyi düşünün kesin kıskandığınız için sevmemişsinizdir yalan mı, sinsi yılanlar sizi.:)