şükela:  tümü | bugün
  • bir insanın kendine yaptığı en büyük kıyak. bu durumdan daha iyi hissettiren ve mutlu eden bi şey olamaz sanırım.
  • bu eylem için fazla çabalandığı taktirde, şöyle sonuçlanacağı muhakkaktır:
    (bkz: yaranamamak)
  • iyi bir şey.
  • bazen sadece gülümsemektir.
  • bir çeşit ilaç. insanlar birçok şeyi, özellikle ismi "iyilik" olan şeyleri, kendileri için yaparlar. dini inançları emrettiği için (dolayısıyla kendi menfaatleri için.), huzursuzluklarını bastırmak için, kendilerini iyi hissetmek için. yani; bir şekilde kendileri için.

bazı insanlar ise, sırf iyilik olsun diye yaparlar. amaç; sadece gülümsetmektir. bir çeşit intikam almaktır. hak edilmeyen acılardan, akmaması gereken göz yaşlarından intikam almaktır. bir insanı mutlu ederek de hayattan intikamınızı alabilirsiniz.
  • o mutlu olsun beni mutlu etsin mantığıyla yapılmadığı zaman gerçekten bu dünyadaki en büyük sevaptır. bu kadar zor bulunabilen bir şeyi ufak bir parça da olsa hediye edebilmek hele de kendinize verilmiş bir şeyden vazgeçerek yapıyorsanız cennettesiniz bilin ki... ben yaptım daha önce cennetten yazıyorum şuan.
  • eğer size mutsuzluk verme pahasına da bunu yapabiliyorsanız, işte o zaman en asil duyguların insanısınız demektir.
  • kızım 2.5 yaşında.
    dün kayınvalidem kayınpederim kayınçom geldiler.
    yemeği yedik sohbet ediyoruz.
    kızım yanıma geldi seni çok seviyorum babacım dedi.
    sarıldım öptüm,
    döndü dedesine annesine dayısına ve anneannesine sırayla aynı şeyi yaptı.
    iki dakika içinde tüm ailemizin mutluluğunu katladı.
    bir insanı değil tümümüzü mutlu etti yavrum.
    öyle mutlu oldum ki yazmak istedim.